Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

CSDD konkursā uzvar Strautiņu pamatskolas komanda 3

Šodien, 5.martā Alūksnes novada Strautiņu pamatskolas komanda „Strauti – 1” kļuva par Latvijas labāko jauno satiksmes dalībnieku komandu – Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) rīkotā konkursa 6.-8.klašu skolēniem „Gribu būt mobils!” fināla uzvarētāju.

Strautiņu komanda izcīnīja arī galveno balvu – izglītojošu ekskursiju uz zinātnes centru „Copernicus Science Centre” Varšavā, Polijā, uz kurieni plānots doties šovasar. Savukārt fināla 2.un 3.vietas ieguvēji saņēma dāvanu kartes pašu plānotai ekskursijai pa Baltijas valstīm, bet pārējie finālisti – vērtīgas balvas. Konkurss „Gribu būt mobils!” jauniešu vidū katru gadu kļūst arvien populārāks, tādējādi apliecinot, ka paaugstinās interese par ceļu satiksmes drošības jautājumiem. Šodienas finālā piedalījās septiņas komandas no visas Latvijas – konkursa reģionu pusfinālu uzvarētājas.

Finālā katrai komandai bija jāveic četri uzdevumi: pirmais – datortests, otrs – maketa uzdevums, trešais – mājas darba „Velosipēdistu dienas un nedienas ceļu satiksmē” prezentācija, kur dalībnieki apzināja, analizēja un aprakstīja vismaz trīs velosipēdistiem aktuālas lietas, ar kurām tie saskaras ceļu satiksmē savā pilsētā, novadā vai pagastā. Tāpat finālistiem bija ceturtais, pārsteiguma uzdevums, kurā bija jāapvieno un jādemonstrē gan zināšanas par ceļu satiksmes drošību un aktuālāko ceļu satiksmes noteikumos saistībā ar velosipēdiem, gan jāprot tās atraktīvi pasniegt.

Konkursa „Gribu būt mobils!” mērķis ir paaugstināt jauno satiksmes dalībnieku – 6.-8.klašu skolēnu – zināšanas par satiksmes drošību un pilnveidot personīgās drošības garantēšanas iespējas. Šis konkurss ir orientēts arī uz mācīšanās kvalitātes uzlabošanu un iegūto zināšanu praktisku pielietošanu. Konkursa ietvaros skolēniem nodrošinātas iespējas kvalitatīvai pašizglītībai kā velosipēda un mopēda vadītājiem, jo tieši šajā vecumā jaunie cilvēki ceļu satiksmē ir ne tikai gājēji, bet kļūst arī par velosipēdu un mopēdu vadītājiem.

CSDD konkursu organizē jau piekto gadu, sadarbojoties ar SIA „Aģentūra VB Plus”, tas tiek finansēts no OCTA prēmijām, projekta atbalstītāji: Rīgas Motormuzejs, SIA „Ādažu kukulītis”, „Kinder Delice” un „Skaisto skatu aģentūra”. Vairāk par konkursu: www.gribubutmobils.lv. CSDD saka paldies skolēniem un viņu pedagogiem, kas ieguldījuši laiku un nopietnu darbu, lai sagatavotos un piedalītos dažādos konkursa etapos! Nākamgad arī tiek plānots konkurss „Gribu būt mobils!”.

Komentāri 3

Skolu ziņas