Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brīvprātīgo Brigāde pielaikos skolotāja profesiju 1

Alūksnē piektdien, 26.oktobrī viesosies žurnālists un spēles „ Veiksme, intuīcija un prāts” (VIP) vadītājs Uģis Joksts, lai kopā ar Alūksnes novada vidusskolas skolēniem pirmskolas izglītības iestādē „Sprīdītis” palīdzētu skolotāju ikdienas darbā, veicot asistenta pienākumus.

 Brīvprātīgo Brigāde ir Izglītības un zinātnes ministrijas iniciatīva, kuras mērķis ir pievērst jauniešu uzmanību brīvprātīgā darba sniegtajām iespējām karjeras izaugsmē.

Brīvprātīgo Brigādes vizīte sastāvēs no divām daļām. Dienas pirmajā daļā plkst. 10:00 Uģis Joksts un Brīvprātīgo Brigāde kopā ar Alūksnes novada vidusskolas skolēniem tiksies pirmskolas izglītības iestādē „Sprīdītis" (Raiņa bulvāris 5, Alūksne), lai uz vienu dienu kļūtu par skolotāju asistentiem. Skolēniem, veicot šo brīvprātīgo darbu, būs iespēja „pielaikot" skolotāja un audzinātāja profesiju un saprast, vai ir vēlēšanās savu turpmāko karjeru saistīt ar pedagoģiju, jo brīvprātīgo darbs ir ne tikai iespēja paveikt kaut ko nozīmīgu sabiedrības labā, bet arī iespēja jauniešiem pārliecināties par kādas profesijas piemērotību tieši viņiem.

Savukārt pēcpusdienā plkst. 14:00 Brīvprātīgo Brigāde viesosies Alūksnes novada vidusskolā (Kanaviņu iela 14, Alūksne), kur notiks tikšanās ar pārējiem vidusskolas skolēniem, skolotājiem, skolēnu vecākiem. Tikšanās laikā tiks pārrunāti brīvprātīgā darba ieguvumi. Tie skolēni, kas „pielaikoja" skolotāja asistenta amatu, dalīsies ar saviem iespaidiem, kuri tika gūti, veicot šo darbu. Par brīvprātīgā darbā gūto pieredzi stāstīs arī Brīvprātīgo Brigādes pieredzējuši brīvprātīgie. Pasākumā piedalīsies Alūksnes pašvaldības pārstāvji, Alūksnes Bērnu un jauniešu centra jaunatnes lietu metodiķe Ilze Zvejniece, pirmskolas izglītības iestādes „Sprīdītis" vadītāja vietniece izglītības jomā Anta Apine, Alūksnes nevalstisko organizāciju atbalsta centra valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece, pārstāvji no Alūksnes un Apes novada fonda, jauniešu kluba „The Others" NVO, kā arī Uģis Joksts.

Noslēgumā klātesošie diskutēs par iespējām veicināt jauniešu brīvprātīgo darbu, meklējot piemērotākās metodes, lai iesaistītu jauniešus brīvprātīgā darba veikšanā un veicinātu sadarbību starp skolām, jauniešiem un iespējamām brīvprātīgā darba vietām.

Pasākumā Alūksnes novada vidusskolā aicināta piedalīties ikviena Alūksnes nevalstiskā organizācija, jaunieši un visi citi interesenti.

Komentāri 1

ķeksītis

Nu tas nav nopietni- paspēlēties vienu dienu un jau viss skaidrs,bet atbildības nekādas...toties cik daudz "auglīgu" diskusiju būs..."

pirms 6 gadiem, 2012.10.27 21:21

Skolu ziņas