Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Bērnu žūrija” beidz darbu

Ar pasākumu visjaunākajiem lasītājiem Alūksnes pilsētas bibliotēkā pielikts punkts “Bērnu žūrijai 2011”. Šoreiz tajā piedalījās 181 eksperts, sākot no pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem līdz pat 12.klases skolēniem.

“Šis bija pirmais gads, kad “Bērnu žūrijā” varēja iesaistīties arī vidusskolēni,” atklāj Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas bibliotekāre Ieva Račika. Grāmatas tika vērtētas četrās klašu grupās: 1. - 2.klase, 3. - 4.klase, 5. - 7.klase un 8. - 12.klase. Pēdējās divas skaitījās “Jauniešu žūrija”. Katrā klašu grupā tika piedāvātas piecas grāmatas, kas ekspertiem bija jāizlasa un jānovērtē.

Visaktīvākie lasītāji bija 3. - 4.klašu grupā, kuru pārstāvēja 50 eksperti. Jaunākajā klašu grupā iesaistījās 25 dalībnieki, no 5. līdz 7.klasei – 21 dalībnieks, bet no 8. līdz 12.klasei – 10 dalībnieki. Pārējie eksperti bija Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” audzēkņi, kuriem 1. - 2.klasei paredzētās grāmatas lasīja priekšā audzinātāji.
Starp dalībniekiem bija gan tādi, kas “Bērnu žūrijā” piedalās pastāvīgi, gan jauni eksperti. Daļa no iepriekšējo gadu lasītājiem šoreiz nepiedalījās. “Eksperti visu laiku mainās, tāpēc grūti spriest, cik efektīva ir “Bērnu žūrija”, lai veicinātu jaunajā paaudzē lasītprieku,” saka I.Račika. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ekspertu mazāk. “Šoreiz ar mums sadarbojās tikai viens bērnudārzs, tāpēc arī kopējais lasītāju skaits bija mazāks,” norāda bibliotekāre.

Tiesa, ar katru gadu iesaistīties pasākumā kļūst arvien grūtāk. Ja sākumā grāmatas piedāvātas par brīvu, tad tagad tās jāiegādājas pašiem. Ne velti daļa bibliotēku “Bērnu žūrijā” vairs nepiedalās. Nozīmīgu atbalstu sniedza Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības organizētā labdarības akcija “Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa”. Tā rīkota ar mērķi atbalstīt lasīšanas veicināšanas programmu, ziedojot grāmatu iegādei. Daļa grāmatu atceļoja arī uz Alūksnes un Apes novadiem. No tiem šoreiz “Bērnu žūrijā” iesaistījās apmēram puse bibliotēku.

Lai pateiktos ekspertiem par paveikto, “Bērnu žūrija” noslēgta ar pasākumu visčaklākajiem lasītājiem jeb 1. - 4.klašu audzēkņiem. Tajā viesos ieradies viens no grāmatu varoņiem – Ulda Ausekļa darba “Runcis Francis jeb pasaule sēd uz velosipēda” galvenais varonis. Kopā ar viņu minētas mīklas, dejotas dejas un dziedātas dziesmas. Pasākumā pārbaudīts, cik uzmanīgi bērni lasījuši, liekot atbildēt uz jautājumiem par notikumiem grāmatās. Zinošākie skolēni tika pie nelielām dāvaniņām.
Grāmatu varoņi izmantoti par pamatu citām atrakcijām. Tā, piemēram, runcim Francim bijusi draudzene mince Munce. “Viņa mums atsūtīja vēstuli, kurā dalījās, kā viņai veicies ar “Bērnu žūrijas” grāmatu lasīšanu. Tā kā uz dažiem vārdiem bija uzsnidzis sniegs un tos izdzēsis, tad tukšumus aizpildījām ar pašu ierakstītām īpašībām. Beigās mums iznāca ļoti amizanta vēstule, kas izraisīja smieklus,” iepazīstina I.Račika. Runcis Francis ciemojies arī pie bērnudārza “Sprīdītis” audzēkņiem. Viņi šo viesošanos iemūžinājuši zīmējumos, kas šobrīd apskatāmi Bērnu literatūras nodaļas telpās.

Skolu ziņas