Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apē uzlabo un labiekārto BMX trasi 2

Apē pirms gada ierīkotā BMX trase ne tikai tiek regulāri izmantota treniņiem un sacensībām, bet arī uzlabota, pilnveidota un labiekārtota. Ar projektiem piesaista finansējumu, bet jaunieši paši strādā, lai trase un tās apkārtne būtu labāk piemērota aktīvai atpūtai.

Veido brīvdabas un atpūtas pieturu
"Pašlaik trasē tiek īstenoti trīs projekti. Pašvaldības iesniegtais projekts guva Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu, lai iegādātos BMX aktivitātēm nepieciešamo aprīkojumu: aizsargķiveres, kāju aizsargus un inventāru sacensību organizēšanai. Šis finansējums dos iespēju arī pilnveidot un dažādot āra spēļu kompleksu, kurā ietilpst šūpoles, vingrošanas siena, vingrošanas riņķi, virve kāpšanai un horizontālas roku kāpnes. Būs vēl pievilkšanās stieņi un smilšu kastes, kā arī inventārs uzkopšanas darbiem - slotas, grābeklis, lāpsta un ķerra, lai jaunieši paši varētu rūpēties par kārtību, " stāsta novada domes projektu vadītāja Liene Ābolkalne.

Viņa uzsver, ka visu projektam nepieciešamo finansējumu - 1494 latus - nodrošina ministrija. Apes Pilsētas svētkos ieradīsies ielu vingrotāji, kuri varēs izmantot jaunizveidoto vingrošanas sienu, stieņus un citu inventāru.

"Ceram, ka līdz svētkiem viss būs gatavs, un vingrotāji varēs demonstrēt jauno aprīkojumu," saka L.Ābolkalne.

Jauniešu iniciatīva vajadzīga labiekārtošanā
Apes jauniešu klubs "Sliedes" īsteno Hipotēku un zemes bankas konkursā "Mēs paši" atbalstīto projektu BMX trases labiekārtošanai, kā arī projektu sporta un atpūtas laukuma pie trases labiekārtošanai, kas guvis Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai LEADER programmas atbalstu. BMX trases segums pēc ziemas sala un pavasara atkušņa bija zaudējis pamatnes un virāžas nostiprinājumu. Lai atkal varētu trasi pilnvērtīgi izmantot, paredzēts tās nostiprināt. 157 latu finansējums ļauj iegādāties dolomīta izsijas, nomāt vibroblieti un iegādāties materiālus, kas nepieciešami teritorijas labiekārtošanai un sacensību rīkošanai.

"Pašu spēkiem atjaunosim segumu, kas ir bojāts. 24.augustā ir paredzētas BMX sacensības, kuras Pilsētas svētkos iekļautas jaunatnes dienas pasākumos," norāda L.Ābolkalne.

Ir paredzēts iegādāties āra trenažierus, lai varētu iesildīt muskuļus pirms braukšanas trasē. Taču tos sola piegādāt tikai septembrī. Apenietis Jānis Kaktiņš gatavo metāla karkasu nojumei, kur varētu paslēpties no lietus. Tā būs gatava drīz. Šā projekta kopējās izmaksas ir 3288,66 lati, 90 procenti ir Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējums un 10 procenti - Apes novada domes līdzfinansējums.

Komentāri 2

Jānis

Cepuri nost par aktivitātēm. Kaut tik vecākiem būtu interese to visu atbalstīt un aktīvi piedalīties, jo BMX citādi nekas nenotiek. Vismaz ne ilgtermiņā. Limbažos ir visas iespējas, bet trase ir aizaugusi. Kāpēc? - Nav pieaugušu entuziastu, bērnu saturīgā brīvā laika veicinātāju. Tā, ar nelielām pārbūvēm tur viss varētu notikt. Apē tas ir kaut kas jauns un patiešām gribētos lai tur izveidojas īsts BMX klubs ar visām izrietošajām aktivitātēm.
Vēl. Pēc bildes redzams, ka tā nav gluži īsta BMX trase, jo tajā nevar notikt īsts, pilna formāta BMX - tātad, šo trasi var saukt par mazformāta vai mazo BMX trasi, bet nekādā gadījumā par "BMX trasi". Tas tāpēc lai nemaldinātu citus interesentus un aktīvistus.
Ja šī trase ir domāta tīri izklaidei, aktīvai atpūtai, tad, piemēram Anlijas mazpilsētās ir populāri veidot saucamus "play track", kuri ir mazāk bīstami, vairāk pumpējami, manual-ejami(kopējami), utt. Mazāk bīstamu lēcienu un augstu šķēršļu. Šīs trases, pārsvarā tiek ļoti labi un kvalitatīvi labiekārtotas lai tās izturētu laika zoba pārbaudījumu. Virāžas tiek nobruģētas vai asfaltētas, bet trases virsma speciāli apstrādāta ar šķidro blīvētāju. Tur pašvaldībai vajadzētu piepalīdzēt. Iedvesmai, skatiet http://www.clarkkentcontractors.com/
Vēlu veiksmi! Un ceru, ka būs aktīvi vecāki, kas to visu veicinās. Jauniešiem ir jākustās un jāmācās veidot vidi ap sevi.

pirms 6 gadiem, 2012.08.15 10:13

.

Aluksniesi macaties ka nauda japiesaista. Kur musu jauniesi var sportot?Ape hokeja laukums, BMX trase,sporta zale ar visam aktivitatem, kas mums?

pirms 6 gadiem, 2012.08.10 10:30

Skolu ziņas