Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Alūksnietis saņem 1000 latu stipendiju 7

E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas absolvents Osvalds Neiders ieguvis vienreizēju 1000 latu stipendiju informācijas tehnoloģiju studijām. Jaunietis uzsācis studijas Latvijas Universitātes bakalaura studiju programmā “Datorzinātnes” un stipendiju varēs izmantot savu ieceru īstenošanai.

Stipendijas jau piekto gadu pirmā kursa studentiem piešķir kompānija “DPA” sadarbībā ar Latvijas Izglītības fondu un Izglītības un zinātnes ministriju konkursa “Nāc studēt informācijas tehnoloģijas - mēs atbalstīsim!” uzvarētājiem. Pieteikties varēja jebkurš 12.klases absolvents, kurš savas tālākās studiju gaitas saista ar informāciju tehnoloģijām. Viens no galvenajiem kritērijiem, vērtējot skolēnu pieteikumus stipendiju konkursam, bija katra pretendenta motivācija un pamatojums, kādēļ vēlas studēt informācijas tehnoloģiju zinātnes, kā arī attiecīgā pretendenta sekmes un ārpusskolas intereses un sasniegumi.

Alūksnietis O.Neiders laikrakstam atzīst, ka par iegūto stipendiju ir ļoti priecīgs. Līdz ar viņu priecājas arī ģimene. Vēl mācoties ģimnāzijā, puiša vidējā atzīme bija visaugstākā 2011./2012. mācību gadā ģimnāzijā – 9,3 balles. Jaunietis aktīvi iesaistījās arī ārpusskolas aktivitātēs, piemēram, apguva džudo. O.Neiders neslēpj, ka ļoti cerējis iegūt stipendiju, tomēr,  lai gan apzinājies, ka nav pats sliktākais kandidāts, bijis reālists. “Šādām stipendijām piesakās ļoti daudz jauniešu, un konkurence ir ļoti liela. Esmu gandarīts, ka esmu starp astoņiem labākajiem.”
Informāciju tehnoloģijas O.Neiders izlēmis studēt, jo tā ir nozare, kas viņam patīk un aizrauj. “Darbs ar datoriem var šķist apnicīgs, vienmuļš un nogurdinošs, bet tā nemaz nav. Apgūstot un iepazīstot aizvien vairāk, var just kā pasaule plešas arvien plašāka un iespējas kļūst praktiski bezgalīgas,” viņš saka. To, kā tiks tērēta stipendija, jaunietis vēl neatklāj, taču, visticamāk, tā tiks novirzīta studiju lietām un patstāvīgai dzīvei. Arī savus nākotnes plānus, kuri noteikti būs saistīti ar informāciju tehnoloģijām, Osvalds plašākai publikai pagaidām vēl neatklāj.

Komentāri 7

MDMA vīriņš

Pirmkārt - viņu sauc Osvalds ... OSVALDS ne Oskars!
Otrkārt - Cepums x2 viņam!
Treškārt - pietiks ar vienu komentāru, par to ka viņš ir gudrs un centīgs ...!
Ceturtkārt - ceru, ka viņam acis nav pa malām!

Turpinājums sekos ....

pirms 6 gadiem, 2012.09.19 14:44

zaigan

Tas gan, Osvalds ir ļoti gudrs un centīgs!

pirms 6 gadiem, 2012.09.18 19:04

Santa

Man prieks par viņu! Gudrs puisis.. Viņš ir to pelnījis!!!

pirms 6 gadiem, 2012.09.18 16:09

Jana Z.

Prieks par savējiem. Šim puisim viss izdosies!

pirms 6 gadiem, 2012.09.18 10:54

Kristaps Marķitāns

Malacis, lai izdodas viss iecerētais!

pirms 6 gadiem, 2012.09.17 13:48

Skolu ziņas