Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vēl var padarboties rožu dārzā

Laiks vēl ir samērā silts, līdz ar to vēl var parosīties pa dārzu un apčubināt skaistās ziedētājas rozes.
Ja nav paspēts, rožu dobēs vēl var doties novākt sabirušās lapas. Krūmrozes vēlams arī atlapot un dzinumus noīsināt uz pusi. Atlapošana vēlama arī klājeniskajām vai sedzējrozēm.

Segt gan nepieciešams tikai tad, kad aukstums stabili sāk turēties pie mīnus desmit grādiem. Ja sasegs ātrāk, rozes izsutīs, un nākamajā pavasarī gaidītā skaistuma nebūs.
Vecās, sabirušās lapas vajadzētu savākt visās rožu dobēs, lai nevairotos slimības un kaitēkļi. Tā paša iemesla dēļ lapas nebūtu labi likt komposta kaudzē.

Kamēr nav iestājies sals, sedzamās rozes vajadzētu noliekt. Lai tās spītīgi neslietos augšup, vislabāk piespraust, piemēram, ar koka žāklītēm pie zemes. Īpaši prātīgi jāsargā tās vīteņrozes, kas zied uz iepriekšējā gada dzinumiem. Lai garie dzinumi neguļ gluži uz zemes, var zem tiem palikt kādu egļu zaru.

Laiks arī sagādāt sausu kūdru, mulču, der arī vienkārši sausa zeme, no kā, tuvojoties salam, ap rozes stumbru uz dzinumiem uzber tādu kā konusiņu. Ja ir, var pārbērt vēl ar ozolu lapām.
Kad ziema un pastāvīgs sals ir klāt, laiks segt ar skujām. Tās ir vislabākais sedzējmateriāls, jo zem tā rozes nesmok, arī grauzējiem īpaši nepatīk ložņāt pa skujām. Tomēr arī ar tām mūsu nenoturīgajās ziemās jābūt uzmanīgiem – ja sasegs pārāk biezi, un ziema tā arī niekosies ap nulles grādiem, rozes var izsust.

Ja rožu krūms pagalmā, ir samērā vienkārši egļu zarus pavākt nost un, salam iestājoties, atkal augu apsegt. Ja tādas iespējas nav, tad te nu labāk nedaudz mazāk, nekā vairāk. Ja rozei uzbērts sargājošais konusiņš ap saknēm un potējuma vietu, bet nosals zaru gali – roze pavasarī ataugs un priecēs atkal. Gan uzziedēs mazliet vēlāk, bet tikpat skaisti. Savukārt, ja roze būs izsutusi, tad var gadīties, ka no skaistules nāksies šķirties.

Izklaide