Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Septiņi interesanti fakti par piegādēm

9. oktobrī, tiek atzīmēta Pasaules pasta diena. Šogad aprit 50 gadi kopš Šveices galvaspilsētā Bernē tika dibināta Pasaules pasta savienība, kuras mērķis ir veicināt efektīvu un pieejamu universālo pasta pakalpojumu kvalitatīvu un stabilu attīstību, lai atvieglotu saziņu starp iedzīvotājiem pasaulē.

Atzīmējot Pasaules pasta dienu, Omniva piedāvā ieskatīties kurjeru ikdienā un uzzināt 7 interesantus faktus par sūtījumu piegādes pakalpojumu ikdienu un vēsturi.

1. Kurjeru vēsture meklējama Persijā
Kurjeru pakalpojumi radās Persijā apmēram 400. gadā pirms mūsu ēras, kad Persijas princis Kīrs Jaunākais sūtīja ceļā kājāmgājējus, jātniekus, kā arī baložus, lai sniegtu izplatītu svarīgas ziņas visos viņa valdījumos, kā arī ārpus tiem.

2. Kurjers noteica maratona distanci
Maratona distance ir 42,195 km, jo tieši šādu attālumu Senajā Grieķijā veica  kurjers Feidipīds, mērojot ceļu no Maratonas līdz Atēnām, lai izplatītu ziņas, ka grieķi ir uzvarējuši persiešus Grieķijas-Persijas karā.

3. Pastnieka pienākumus pildīja kaķi
Bieži vien nākas dzirdēt skarbus pieredzes stāstus par pastnieku attiecībām ar suņiem. Iespējams iemesls suņu naidam pret pastniekiem meklējams 19. gadsimtā, kad daži vēstuļu nesēji bija kaķi! 1870. gadā Beļģijā tika veikts eksperiments, apmācot 37 kaķus veikt pastnieka pienākumus. Tomēr faktiski tikai viens kaķis veiksmīgi nogādāja ziņu kaimiņu ciemam. Turpmāk kaķi dresūrai vairs nepakļāvās.

4. Mazs sākums lielām lietām
Vienu no lielākajām kurjeru kompānijām pasaulē - United Parcel Service (UPS) - dibināja divi pusaudžu zēni Sietlā 1907. gadā. Viņi piegādāja pakas galvenokārt ar kājām un ar velosipēdu. Savukārt, pirmais pakomāts Latvijā tika uzstādīts 2012. gada novembrī pie tirdzniecības centra Alfa.

5. Kurjeru ceļojums Latvijā
Ik dienu Omniva kurjeri, veicot piegādes uz pakomātiem, kā arī piegādājot kurjersūtījumus, pa Rīgu nobrauc vidēji 120 km, bet ārpus Rīgas – līdz 400 km, kas ir nedaudz vairāk nekā no Parīzes līdz Strasbūrai.

6. Tik dažādi sūtījumu izmēri
Ja kādreiz bažījaties par sūtījuma izmēriem, tad der zināt, ka Omniva kurjerus vairs nepārsteigsi. Viņi ir piegādājuši siltumizolācijas vates un lauksaimniecības tranšeju plēves un pat helikoptera motoru. Bet ir pārvadātas arī skudras un sūtījumi košļājamo paciņu izmēros.

7. Pakomāti ne tikai preču piegādei
Šobrīd pasaulē pakomātus izmanto ne tikai dažādu preču sūtīšanai, bet arī ēdiena piegādēm, nodrošinot nepieciešamo temperatūras kontroli, kā arī kā netīrās veļas nodošanas un saņemšanas vietu (laundry locker).

Izklaide