Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārgājienā apkārt Latvijai - arī Alūksnes novadā

Pirms Latvijas 101. dzimšanas dienas, novembra vidū, organizējām jau 17. pārgājienu apkārt Latvijai. Šis bija noslēdzošais pārgājiens ar nosaukumu Ziemeļmeitas gādībā, jo otrajā dienā iesoļojām jau nākamajā - Māras ceļā. Pieredzes stāstā dalās Olita Jakovele, sajūtu un attiecību speciāliste no “Jēkaba Ceļojumiem”.

Viesmīlīgā Ziemeru muiža

Sestdienā 63 dalībnieki bija mērojuši tuvākus un tālākus ceļus līdz Ziemeru muižai - no Liepājas, Auces, Jelgavas, Kuldīgas, Rīgas, Carnikavas, Saulkrastiem, Talsiem, Alūksnes, Gulbenes, Salaspils, Siguldas un citām vietām. Ziemeru muižā mēs ciemojāmies jau otro reizi un atkal tikām lutināti ar saimnieces Ditas Balčus uzmanību, iepazināmies ar muižas vēstures stāstiem un, malkodami silto tēju, gatavojāmies 19 kilometru pārgājienam līdz Mārkalnei.

Pusdienas pie Meistarīša ezera
Pusdienvietā pie Meistarīša ezera mēs tikām sagaidīti ar pārsteigumu no Mārkalnes pagasta ļaudīm - gleznainā vietā pie mazā ezeriņa mūs gaidīja silts ugunskurs, cienasti un sirsnīga uzņemšana, par ko parūpējās Mārkalnes bibliotēkas vadītāja Sanita Silirova un pagasta teritorijas attīstības speciālists Viesturs Zaķis. Mums tika uzdoti dažādi jautājumi par Mārkalnes pagastu un, protams, ieguvām arī visas atbildes, atraktīvā veidā iepazīstot pagasta vēsturi un uzzinot faktus par mūsdienām. Nakšņošanai mums tika atvērta bijusī skoliņa - silta un mājīga, arī tur mēs jutām sirsnīgas rūpes līdz pat vēlai naktij, kad aktīvākie dejotāji atgriezās no svētku balles.

Balle Mārkalnē
Pēc vakariņām visi devāmies uz Mārkalnes tautas namu, kur notika Latvijas dzimšanas dienai veltītais svētku koncerts, kas saviļņoja mūsu sirdis un radīja īstu un dziļu svētku un lepnuma sajūtu par piederību latviešu tautai. Sieviešu vokālais ansamblis “Akava” bija sagatavojis skaistu svētku repertuāru, pēc kura jau jestrāku atmosfēru radīja “Zaļā galma kapella” un vakara noslēgumā lustīgi ballējām kopā ar Lauri Neilandu līdz pat vēlai naktij, nemaz nedomājot par to, ka otrajā dienā mums jāpieveic 27 kilometri no Mārkalnes līdz Pededzei.

Ķuršu baznīca – kā brīnums
Nākamajā dienā visi bija gatavi turpināt ceļu. Pusdienas ieturējām trīs valstu robežpunktā, kur satiekas Latvija, Igaunija un Krievija. Te arī pamājām atvadas Ziemeļmeitas ceļam - tik daudz skaistu vietu šeit tika izgaismots, tik daudz sirsnīgu cilvēku iepazīts! Un tālāk pa meža brikšņu un purvaino lāmu taku, lecot no cinīša uz cinīti, iecilpojām Māras ceļā, kur noteikti turpināsim iepazīt Latvijas pierobežas cilvēku sirsnību, par ko jau liecināja mūsu sagaidīšana Pededzē. Pirms Pededzes vēl apmeklējām mazo un ļoti skaisto Ķuršu pareizticīgo baznīcu. Lai nokļūtu līdz tai, mēs izvēlējāmies iet pa mežu, kas rudens pievakares mijkrēslī mums radīja pasakainas sajūtas un, izejot no meža, Ķuršu baznīca mums atklājās kā mazs brīnums.

Sirsnīgie pededzieši
Pie Pededzes tautas nama nonācām jau tumsā, bet tautas namā tikām sagaidīti ar lielu sirsnību un atvērtām sirdīm - tautas nama vadītāja Tatjana Steklova un izstādes ekspozīcijas vadītāja Linda mums izstāstīja un parādīja daudz interesantu vēsturisku lietu, kā arī ar lielu lepnumu un entuziasmu dalījās ar notikumiem, ko rada, lai pulcētu Pededzē gan esošos, gan bijušos novadniekus, kā arī viesus no citām Latvijas pilsētām un kaimiņvalstīm.

Paēduši tradicionālās Pededzes bliņas jeb pankūkas, krietnā pievakarē devāmies mājup. Lai arī visiem bija mērojams tāls ceļš, tomēr piedzīvotās sajūtas noteikti ir tā vērtas, lai atgrieztos mājās noguruma mākti, toties emocionāli skaisti uzlādēti un dvēseliski bagātāki! Neizmērojami liels, mīļš un sirsnīgs paldies visiem, kuri bija klātesoši šajā pārgājienā - Alūksnes novadam, Mārkalnes un Pededzes pagastiem, Ziemeru muižai un visiem pārgājiena dalībniekiem! Turpināsim iepazīt mūsu skaisto Latviju nākamgad, 18. un 19. janvārī, ejot no Pededzes līdz Katlešiem!

Izklaide