Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mini zoodārzs tepat Balvu pusē

Katrs īstens latvietis, izzinot savas mājvietas tūrismu, vēlas iepazīt arī dažādas apskates vietas Latvijā. Ne reizi vien dzirdēts, ka dodamies uz citām zemēm, bet nemaz nezinām, kas pašiem Latvijā ir. Tam noteikti jāpiekrīt, jo mums pašiem ir neatklāti dārgumi, kurus vajag tikai meklēt gan Zemgalē, Kurzemē, Vidzemē, gan Latgalē.
Tiem, kuri nemīl mērot tālus ceļus, varam ieteikt pasakainu vietu tepat 50 kilometru attālumā no Alūksnes - Balvu pusē jaunatklāts mini zoo “Rancho Ozolmājas”. Balvu pagasta Kārkliniekos atrodas „Ozolu mājas”, kurās maijā atklāts mini zoodārzs ar eksotiskām un pašmāju dzīvām radībām. Vaicājot saimniecei Sarmītei Ķirsonei - Korlašai par idejas rašanos un dzīvnieku klāstu, noskaidrojām: “Dzīvnieki mums jau ir vairākus gadus. Sākām paši sev, beigās dzīvnieciņu saradās tik daudz, ka bija jāsāk rādīt citiem. Ciemos sāka braukt radi, draugi, un tā radās ideja par apskates saimniecību.”

Acīm un dvēselei
Saimniece kopā ar vīru Aldi saimniekot sāka ar putniem – dažādu šķirņu vistas, zosis, tītari, strausi. Vēlāk ieradies zirgs, pēc tam poniji. “Tā kā bija liels aploks, secinājām, ka vajag kaut ko vēl - iegādājāmies aitas. Tepat Latvijā nopirkām arī mazus strausiņus, kuriem nu jau ir gandrīz gads. Sākām meklēt arī citus eksotiskākus putnus - atradām emu, kas ir Austrālijas lielākais putns, vēl mums ir nandu, kas ir Dienvidamerikas lielākais putns, strausa radinieks. Tad ķērāmies pie alpakām un no Francijas bija izdevība pasūtīt ēzeļus. Vēl pie mums atceļoja skaistie īru tinkeru šķirnes zirgi, kurus ir vērts aplūkot. Pie mums ir, ko redzēt un baudīt,” stāsta Sarmīte.
Pēc saimniecības apskates pieejams piknika laukums ar grilu un ugunskura vietu, atsevišķa lapenīte nelielām ballītēm. Ir iespējama arī vizināšanās ar poniju, fotosesijas ar zirgiem, zīmējumi ar dabīgo hennu, pašgatavotas dabas veltes. Apmeklējums gan obligāti jāpiesaka iepriekš, bērniem līdz trīs gadiem ieeja ir par brīvu. Lielākām grupām apmeklējums iespējams arī darba dienās.

Kā tiksim galā?
Saimnieki atzīst, ka ne mirkli nav baidījušies un uztraukušies par savas idejas realizāciju. “Laikam tāpēc arī tas viss mums ir izdevies. Nevienu brīdi neesam domājuši, kā tiksim galā, jo viss notiek tā, kā tam jānotiek. Ja tu uzdrīksties, tev viss arī izdosies! Dzīvnieki ir mūsu sirds lieta un vaļasprieks. Piemēram, pēc grūtas darba dienas, neraugoties uz to, ka mums ar vīru katram ir savs bizness, atnāc mājās pārguris, bet, aizejot pie dzīvniekiem, tu jūti,  kā attīries. Dzīvnieki piepilda dvēseli. Atjauno auru,” saka S.Ķirsone- Korlaša

Sirds atvērsies
Viņa atzīst, ka sākotnēji, cilvēkiem ierodoties, var manīt skeptisku noskaņojumu, taču pēc apmeklējuma, dodoties prom, acis divreiz lielākas un smaids trīs reizes platāks - turklāt ne tikai bērniem. Lai šos priekus izbaudītu, jārēķinās ar vienas stundas ekskursiju, ja viesojieties ar bērniem, tad ilgāk, jo ir arī trušu pilsētiņa, kurā var ieiet un pabarot trušus. Lai zvēriņus pabarotu, saimnieki piedāvā savu pārtiku, bet, iepriekš piesakot, var aizvest burkānus trušiem.
“Prieks, ka dzirdam no cilvēkiem atsauksmes: “Beidzot arī mūsu pusē ir kaut kas skaists un var atpūsties kopā ar bērniem!” Mēs atbildam, ka pašiem ir kaut kas jārada, lai kaut kas arī būtu.  Jāpiebilst, ka pie mums ikviens var braukt gan tad, kad ir priecīgi, gan ne tik priecīgi, jo kontaktā ar dzīvniekiem tava sirds atvērsies un garastāvoklis uzlabosies,” aicina “Rancho Ozolmājas” saimniece Sarmīte.

Izklaide