Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Laižam pa sliedēm?

Šīs vasaras laikā, no 18. maija līdz 30. septembrim, ikviens aicināts iepazīt Alūksnes un Gulbenes pilsētas, izzināt dzelzceļa pasauli, Bānīša vēsturi un izbaudīt skaistās dabas ainavas, doties braucienā ar pašu Bānīti, akcijas noslēgumā iegūstot dažādas balvas. Aizvadītajā nedēļas nogalē jau startējušas pirmās ģimenes un draugu kompānijas.

Jāapmeklē trīs unikāli objekti
Alūksnes Tūrisma informācijas centra vadītājas vietniece Dace Bumbiere - Augule pastāstīja, ka akcija ir kopprojekts, kurā iesaistīti trīs partneri - Alūksnes Tūrisma informācijas centrs ar ekspozīciju “Alūksnes Bānīša stacija”, Gulbenes Tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs ar Izglītojošo un interaktīvo centru “Dzelceļš un Tvaiks” un SIA “Gulbenes - Alūksnes Bānītis” ar mērķi popularizēt Baltijā vienīgo regulāri kursējošo šaursliežu dzelzceļu un tā abas gala stacijas. Akcija ir turpinājums jau pavasarī kopīgi izdotajam tūrisma ceļvedim “Laižam pa sliedēm”, kas pirmo reizi prezentēts “Balttour 2019” izstādē.
“Ir izveidots lielisks piedāvājums aizraujošai aktivitātei ar trīs unikāliem tūrisma objektiem Alūksnes un Gulbenes novados. Katrā no apmeklētajiem tūrisma objektiem jāsaņem apstiprinājuma zīmogs akcijas brošūrā un noslēgumā varēs iegūt dažādas balvas,” iepazīstina D. Bumbiere – Augule.
Akcijas laikā apmeklētājiem tiek izsniegtas brošūras, kuras var iegūt katrā no pieminētajiem tūrisma objektiem, Alūksnes Tūrisma informācijas centrā, kā arī pieejamas drukāšanai mājas lapā “Visitaluksne.lv”. Kad visi trīs objekti ir apmeklēti un zīmogi ir saņemti, brošūra kopā ar kontaktinformāciju jāiesniedz kādā no trim tūrisma objektiem vai elektroniski.

Zīmodziņus var sakrāt pat vienas dienas laikā
Akcijas noslēgumā, 7. oktobrī, notiks balvu izloze un varēs saņemt dāvanu kartes no “Biļešu paradīze”, Alūksnes Kultūras centra, Alūksnes restorāniem un Veclaicenes dabas mājām. Tāpat arī būs pārsteiguma balvas no Gulbenes tūrisma aģentūras un SIA “Gulbenes - Alūksnes Bānītis”.
“Tikko aizvadītājā nedēļas nogalē jau pirmās ģimenes uzsākušas krāt zīmogus šai akcijai,” atklāj D. Bumbiere – Augule un zina stāstīt, ka, neskatoties uz to, akcijas laiks ir līdz septembra beigām, aktīvākie un čaklākie zīmogus var sakrāt pat vienas dienas laikā. Balvas būs no visiem trīs partneriem un tās popularizē abu novadu un Bānīša aktualitātes un jaunumus, aicinot uzvarētājus atgriezties Alūksnes un Gulbenes novados vēl un vēl.
Plašāka informācija un akcijas nolikums ir atrodams mājas lapā: “Visitaluksne.lv.”

Kur jādodas?
• Uz Izglītojošo un interaktīvo centru “Dzelzceļš un Tvaiks” (Dzelzceļa iela 8, Gulbene), kur ir iespēja izzināt dzelzceļa pasauli, tās vēsturi un attīstību, darbojoties pie interaktīvām ierīcēm.
• Uz multimediālo ekspozīciju “Alūksnes Bānīša stacija” (Jāņkalna iela 52, Alūksnē) kas ir veltīta vienīgajam regulāri kursējošam šaursliežu dzelzceļa vilcienam.
• Un jābrauc ar Bānīti, kas saista šos divus unikālos objektus un jau 116. gadu 33 kilometru garumā savieno Gulbenes un Alūksnes pilsētas.

Izklaide