Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kāda ir Pūpolsvētdienas nozīme

Pūpolsvētdiena jeb Palmu svētdiena (arī Ciešanu svētdiena) ir diena, kad Jēzus tika sagaidīts Jeruzalemē  kā glābējs, ar godu un slavas dziesmām, ļaudis klāja uz ceļa drēbes un palmu zarus. Taču viņa ceļš veda nevis uz troni, bet pie krusta.

Latvijā palmas neaug, to vietā baznīcā tiek svētīti pūpoli, kas ir pirmie pavasara vēstneši un saules simbols. Tāpēc latvieši šo svētdienu sauc par Pūpolu svētdienu jeb Pūpolnīcu.

Pūpolsvētdiena tiek atzīmēta nedēļu pirms Lieldienām. Šajā dienā viens otru per ar pūpolu zariem, jo ir ticējums, ka tad būšot laba veselība visu gadu. Parasti tas, kurš pirmais pamostas, iet pērt gulošos un skaita kādu no skaitāmpantiņiem - piemēram, “Pūpolī, pūpolī. Slimība ārā, veselība iekšā!” vai “Apaļš kā pūpols, lunkans kā
žagars!”

Pūpolsvētdienā galdā liek apaļus ēdienus – zirņus, pupas un miežu biezputru (ar sviesta actiņu kā saulīti viducī), gavēņa laikam piemērota būs arī zivs un piena produkti, nevis gaļa.

Izrotā savu mājokli ar pūpoldekoriem arī tu. Nelielu dekoru izlasi iedvesmai var smelties  no www.pinterest.com

Izklaide