Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā izvairīties no briesmām vasaras atvaļinājuma laikā

Par pavasara vēstnešiem jau izsenis tiek dēvēti gājputni, kas atgriežas pagājušā gada pamestajās ligzdās un sniegpulkstenītes, kas par spīti, vēl ne līdz galam atsalušajai zemei, izlaužas virszemē, lai iepriecinātu mūs ar saviem skaistajiem ziediem un dotu mums sajūtu, ka pavasaris jau ir tepat. Pieļaujam, ka ir daudz vēl citi, ne mazāk priecīgu sajūtu nesoši pavasara vēstneši, kas liecina par ziemas atkāpšanos. Pavasaris asociējas arī ar talkām, lielajām dzīvokļu, ēku, dārzu un apkārtnes sakopšanām, kad notiek sparīga gatavošanās pavasara un vasaras sezonai.

Arī mēs, uzņēmums Magma, kas santehnikas nozarē darbojas jau vairāk kā 20 gadus, esam sagatavojuši Jums mazu ieteicamo darbu sarakstu, ko izdarīt neprasīs daudz laika, bet, kas tiešām ilgtermiņā var ietaupīt Tev līdzekļus un pasargāt no nepatīkamiem pārsteigumiem, iestājoties siltajam laikam un dodoties garākā vasaras atvaļinājumā.

Iesakām pārbaudīt savā dzīvojamā platībā ūdens pieslēgumu, neatkarīgi vai tas ir dzīvoklis, māja vai dārza namiņš, vai neveidojas ūdens noplūdes, - nav pilošu jaucējkrānu, lokano pievadu, radiatoru, boileru. Vieglākais veids kā to pārbaudīt ir naktī pirms gulēt iešanas norakstīt vai nofotografēt ūdens skaitītāja rādītājus un pārbaudīt skaitītāju rādītājus no rīta. Ja tie ir identiski, viss ir kārtībā, ja tomēr tie ir pakustējušies, iesakām jau savlaicīgi meklēt tam iemeslu. Ūdens skalojamā tvertne labierīcībās bieži var būt iemesls ūdens noplūdēm, ja skaitītāju rādījumi ir pamainījušies, iesakām aizgriezt ūdens ventili aiz jūsu WC poda un atkārtot šo eksperimentu vēlreiz. Tik viegli veicama pārbaude var novērst milzīgi nepatīkamus piedzīvojumus un galvenokārt nevajadzīgus izdevumus. Ikvienu problēmu ir iespējams novērst savlaicīgi.

Otrs veids, kā to pārbaudīt ir - ielejot mazliet, veikalā iegādājamās dabīgās pārtikas krāsas, ūdens skalojamā tvertnē un pavērot vai neveidojas ūdens noplūdes. Reizēm pie vainas ūdens noplūdē var būt skalojamās kastes armatūra. Pārsvarā to nomaiņa nav sarežģīta.

Iesakām arī novērtēt vannas istabas un labierīcību aksesuārus, to stāvokli, iespējams ir nepieciešama to nomaiņa. To izmaksas nav lielas un šie mazie elementi nereti pozitīvi ietekmē kopējo vannas istabas un labierīcību interjeru.

Ļoti ieteicams ir iztīrīt ūdens noteces vannām, dušām, izlietnēm, tas samazinās risku par aizsērējumu veidošanos sifonos. Varbūt jāpārdomā sietiņu izmantošana, kas pasargā no sadzīves sīkumu un produktu nokļūšanu vietās, kur mēs to nevēlamies. Pāris reizes gadā ir ieteicams iztīrīt arī visus mājās esošos sifonus. Pavasaris, mūsuprāt, ir ļoti atbilstošs laiks, lai to izdarītu.

Dzīvokļiem un mājām, kas tiek apsildīti ar radiatoriem ar temperatūras regulāciju, iesakām pārbaudīt iestatīto temperatūru, jo, laikam paliekot siltākam, tādējādi iespējams ieekonomēt līdzekļus par apkuri. Šo pašu iesakām izdarīt ar ūdens boileri.

Noteikti svarīgi ir pārbaudīt Tavā mājoklī esošo jaucējkrānu darbību, pārbaudīt to plūsmu, vai tā ir atbilstoša, protams, pārliecināties vai jaucējkrāns nepil, neveidojas ūdens noplūdes. Ja jaucējkrānam ir aerators (sietiņš, kas sajauc ūdeni ar gaisu) pārbaudi, vai tas nav aizkaļķojies, vai citādi aizsērējis. Kvalitatīviem jaucējkrāniem ražotājs nosaka vairāku gadu garantiju un piedāvā iegādāties rezerves daļas. Sietiņus var ļoti viegli nomainīt, ja radusies tāda vajadzība. Jaucējkrāns ir priekšmets, ko cilvēks no rīta pamostoties sastop, tīrot zobus, mazgājot rokas, seju un vēl vairākas reizes dienā, tāpēc svarīgi, ka jaucējkrāns, lai arī kāds, pilda savas funkcijas un dzīvi atvieglo, nevis apgrūtina.

Veļas mašīna un trauku mazgājamā mašīna, nenoliedzami ir atbildīgas par mūsu ikdienas ērtību, pārliecinies vai ielejamie pievadi nav sapinušies, salocījušies vai neveidojas kādas ūdens noplūdes. Iespējams šis ir īstais brīdis, lai iztīrītu kultūras slāni, kas bija paslēpies aiz šiem ikdienas palīgiem.

Mazie mājas sargi, jeb ventiļi, kas atrodas pie WC poda, virtuves skapī zem jaucējkrāna, vannas istabā pie veļas mašīnas, tos nepieciešams aizvērt un atvērt pāris reizes, lai tie neiesērējas un pilda savu funkciju brīžos, kad tas ir nepieciešams visvairāk, tā tiešām ir iespēja sevi pasargāt no nevēlamiem starpgadījumiem.

Iesakām šos soļus veikt vismaz reizi gadā, tādējādi pasargāt sevi no nevēlamiem notikumiem, briesmām un liekiem tēriņiem.

Izklaide