Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Joprojām visvairāk apsveikuma pastkaršu Tēva dienā saņem Jāņi, Andri, Juri

Latvijas Pasta un Latvijas vecāku organizācijas Mammamuntetiem.lv organizētajā Tēva dienas pastkaršu sūtīšanas akcijā arī šogad visvairāk apsveikuma pastkaršu saņems Jāņi, kuru īpatsvars pastkaršu saņēmēju vārdu topā šogad salīdzinājumā ar gadu iepriekš ir būtiski palielinājies. Jāņiem seko Andri un Juri, bet visvairāk svētku pastkaršu, tāpat kā 2018.gada akcijā, saņems tēti Rīgā un Valmierā, kā arī Tukumā un Liepājā. Tradicionālās sociālajos tīklos rīkotās pastkaršu sūtīšanas kampaņas ietvaros līdz Tēva dienai, ko Latvijā šogad atzīmēs 8.septembrī, ceļos 16 000 pastkaršu.

Jau piektajā Tēva dienas pastkaršu sūtīšanas akcijā, kurā sociālo tīklu Facebook un Twitter lietotājiem bija iespēja noformēt svētku pastkartes nosūtīšanai tētiem visā Latvijas teritorijā, visvairāk apsveikumu saņems Jāņi – šogad tētiem ar šādu vārdu nosūtītas 1319 pastkartes, un tas ir par 179 pastkartēm vairāk, nekā Jāņi saņēma 2018.gada akcijā. Otri populārākie Tēva dienas pastkaršu saņēmēji ir Andri, kam sūtīto pastkaršu skaits gan salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir samazinājies par 66 pastkartēm, veidojot 555 pastkartes. Savukārt Juri saņems 449 pastkartes, un arī tas ir mazāk nekā pērn, kad Juriem tika adresēti 509 Tēva dienas sveicieni pastkaršu formātā.

Populārāko pastkaršu saņēmēju vārdu topā Juriem seko Māri, Edgari, Mārtiņi, Aivari, Kaspari, Aigari un Normundi, bet attiecībā pret iepriekšējā gada kampaņu pirmajā desmitniekā vairs nav Ivaru un Uldu.

Rīgā dzīvojošie tēti šogad tiek sveikti ar 1450 pastkartēm, un tas ir vairāk nekā 2018.gadā, kad viņiem tika nosūtīts 1100 pastkaršu. Tajā pašā laikā ārpus galvaspilsētas visvairāk Tēva dienas sveicienu ceļo uz Valmieru – 822 pastkartes (gadu iepriekš – 675), Tukumu – 630 (pirms gada – 367) un Liepāju – 598 pastkartes (2018.gadā – 523). Aktīvi tiek sveikti tēti arī Jelgavā, Cēsīs, Bauskā, Siguldā, Ventspilī, Ogrē un šo pilsētu apkaimes teritorijās.

Tēva dienas pastkaršu sūtīšanas akcijas interneta vietnē www.nosutipastkarti.lv, kur iespējams autorizēties ar savu Facebook vai Twitter kontu, Latvijas Pasts rīko jau kopš 2014.gada, veicinot tēta lomas izpratni sabiedrībā un popularizējot Tēva dienu.

Apvienojot pastkaršu sūtīšanas tradīciju ar mūsdienu digitālo tehnoloģiju iespējām, Latvijas Pasts jau kopš 2011.gada organizē pastkaršu sūtīšanas akcijas sociālajos tīklos. Populārākās no tām ir Mātes un Tēva dienas pastkaršu sūtīšanas kampaņas.

Izklaide