Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ikgadējā mājbrūvētāju konkursā “Mežpils prove” aicina iesniegt Indijas gaišā alus brūvējumus

“Mežpils alus” aicina visus alus entuziastus piedalīties ikgadējā mājbrūvētāju konkursā “Mežpils prove 2020”. Šī gada tēma ir “IPA” jeb Indijas gaišais eils. Brūvējumus varēs iesniegt no 2020. gada 15. janvāra līdz 13. februārim plkst.16:00.

Viens dalībnieks žūrijas izvērtēšanai var iesniegt ne vairāk par diviem “IPA” alus veidiem, kas atbilst konkursa nolikumā noteiktajiem receptūras ierobežojumiem, nogādājot paraugus Tvaika ielā 44, Rīgā. Gan finālistus, gan uzvarētāju 17. februārī noteiks ekspertu komisija, kas vērtēs iesniegto paraugu smaržas, garšas un vizuālās īpašības. Konkursā nevar piedalīties fiziskas personas, kuras ir nodarbinātas alus darītavās.

“IPA ir radies 19. gadsimta Anglijā, kad Indija bija viena no britu kolonijām. Vēsturiski šajā alus veidā bija vairāk alkohola nekā ierasts, kas ļāva to droši transportēt. IPA alus ir dzintara krāsas eils un tam ir raksturīga izteikta apiņu garša. Daudzās apiņu šķirnes, ūdens sastāvs un citas receptūras nianses ļauj radīt ļoti daudzveidīgus alus veidus, kas jau vairākus gadsimtus ir nemainīgi populāri visa pasaulē. Šogad arī paši izmēģinājām roku šī alus veida pasaulē, uzbrūvējot “Mežpils Nelson IPA”. Atsauksmes un pārdošanas rezultāti iepriecina, norādot, ka šo alus veidu sabiedrība ieciena arvien vairāk,” stāsta “Mežpils alus” someljē Andris Rasiņš.

Konkursa uzvarētājs iegūs iespēju brūvēt savu alu Aldara vēsturiskajā alus darītavā 9500l apjomā, pārdot tirdzniecības vietās visā Latvijā, kā arī pilnībā apmaksātu braucienu uz vienu no pasaulē labākajiem alus festivāliem “MBCC 2020” Kopenhāgenā, Dānijā.
Mājbrūvētāju konkurss “Mežpils prove” tiek rīkots jau sesto gadu un ar katru gadu pulcē arvien vairāk alus profesionāļus un entuziastus, iepazīstinot sabiedrību ar labākajiem Latvijas alus mājbrūvētājiem. Konkurss palīdz veicināt sabiedrības izpratni par alus kultūru Latvijā un popularizē alus mājbrūvēšanas tradīcijas. Pērn uzvarēja Ričards Vaišļa, kura uzbrūvētais “Mežpils sienāzis” priecēja beļģu alus tipa Saison cienītājus Latvijā.

Izklaide