Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aptauja: 46 % Latvijas ģimeņu teju katros svētkos sanāk kopā pie viena galda

Teju puse (46 %) Latvijas ģimeņu ievēro kopā sanākšanas tradīcijas, tiekoties pie svētku galda gan dzimšanas dienās, gan ikgadējos svētkos – Ziemassvētkos, Lieldienās, Valsts svētkos utt., liecina “Latvijas Maiznieks” aptauja, kas organizēta sadarbībā ar pētījumu centru “Norstat”. Savukārt katra trešā ģimene (36 %) kopīgi satiekas vairākas reizes gadā, bet 8 % ģimeņu – vismaz reizi gadā.

Tikmēr katrai desmitajai (9 %) ģimenei nav kopā sanākšanas tradīciju.

“Garšīgiem ēdieniem klāts galds ar maizīti goda vietā ir neatņemama svētku sastāvdaļa, un latvieši tradicionāli bijuši lieli svētku svinētāji. Tomēr tehnoloģiju laikmetā arvien biežāk runā par vientulības fenomenu, to, ka cilvēki arvien retāk pavada laiku kopā. Nolēmām to pārbaudīt aptaujā, un redzam, ka desmitajai daļai ģimeņu nav vai ir izskaustas šādas kopā sanākšanas tradīcijas. Vēlamies aicināt ikvienu neaizmirst, cik būtiskas ir šādas kopā sanākšanas reizes, un varbūt sagādāt pārsteigumu, negaidīti apciemojot kādu sen neredzētu tuvinieku,” saka “Latvijas Maiznieks” valdes loceklis Māris Daude.

Aptauja rāda, ka Latvijas iedzīvotāji bieži izvēlas pagatavot maltīti mājās: 74 % aptaujāto atzīst, ka mājās ēdienu gatavo katru dienu. Tikmēr katrs piektais (20 %) mājās gatavo pāris reizes nedēļā.

Sievietes mājās šmorē biežāk – dāmu vidū katru dienu mājās gatavo 77 %, taču kungi neatpaliek – vīriešu vidū ik dienu mājās maltīti pagatavo 69 %.

Latvijas iedzīvotāji arī labprāt ietur maltīti ģimenes lokā: atbilstoši aptaujas datiem 45 % to dara katru dienu, 24 % - pāris reizes nedēļā, 18 % - pāris reizes mēnesī.

Aptauja tika organizēta tiešsaistē, šā gada septembrī aptaujājot vairāk nekā 500 iedzīvotājus 18 – 74 gadu vecumā. To veica pētījumu centrs “Norstat” pēc “Latvijas Maiznieks” pasūtījuma.

Izklaide