Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apes svētkos aicina sadzirdēt, sajust un izbaudīt!

Apes novads izveidots 2009. gadā – ar Api, Trapeni, Gaujienu un Virešiem – kas savijas logotipā un nu jau 10 gadus dzīvo tā, lai “Dvēsele priecājas”. Apes pilsētas svētkos “Apes pilsētas svētki manā novadā”, kas norisināsies no 23. līdz 25. augustam, varēsim ielūkoties Apes novadā, kurā gadu laikā, savienojot mūsdienīgo ar gadsimtos godināto, iegūtas lielas un noturīgas vērtības. Vēl tiks atzīmēts neaizmirstamais notikums Baltijas un pasaules vēsturē - “Baltijas ceļš”-  un tā 30. gadadiena.

Svētku atklāšanas prieki

Piektdien, 23. augustā, visas dienas garumā tiks veidots ziedu paklājs skvērā pie Apes novada domes ēkas. Apes tautas nama vadītāja Ilva Sāre uzsver: “Aicinām novada iedzīvotājus iesaistīties un veidot stilizētu Baltijas ceļu. Jau no pulksten 10.00 aicinām nest dārza ziedus, augļus, vārpas, ogas, dažādus zaļumus, lai kopīgi izliktu ziedu ceļu zālienā pie novada domes. Savukārt pagastos pie pārvaldēm būs novietoti ziediem paredzēti trauki, kuros aicinām iedzīvotājus salikt ziedus, un pārvalžu saimnieki tos nogādās Apē. Arī ikviens individuāli tiek aicināts atvest ziedus mūsu novada kopējam simboliskajam Baltijas ceļam. Sīkāka informācija, zvanot Dinai Semjonovai vai Anitai Harju.”

Piektdienas vakarā skvērā pie Apes novada domes svētkus atklās ar novada amatiermākslas kolektīvu piedalīšanos, atzīmējot Baltijas ceļa gadadienu. Pilsētiņas centrā pie veikala “Top” varēs skatīties video filmu par Apes novadu un baudīt  sajūtu koncertu kopā ar Aiju Andrejevu, uzburot romantisku vakaru pilsētā. Savukārt iestājoties tumsai, Apes novads gleznosies ar stāstiem, brīnumainām un maģiskām krāsām un skaņām, bet naktī visi aicināti uz karaokes ballīti gan lustīgi izdejoties, gan nodziedāt savu mīļāko dziesmu.

Sajust novada desmitgadi

Sestdien, 24. augustā, jau no rīta pilsētā pulcēsies visi novada motorizēto sporta veidu entuziasti – “Zelta mopēdi”, džipu, autosporta ekipāžas, blakusvāģi. Ikviens aicināts saausīties un sarosīties, lai  dotos svētku parādē pa Apes ieliņām, kopā modinot pilsētu un ierūcinot novadu.

Pulksten 12.00 pilsētas centrā pie veikala “TOP”  skanēs Apes novada svētku koncerts, caurvīts ar novada amatierkolektīvu dziesmām, dejām, mūziku, izstāstot novada stāstu 10 gadu garumā.

Kā ierasts, dienas vidū Bērnu stundā, godinās mazos novadniekus, kā arī lielāki bērni aicināti uz putu ballītes priekiem.
Vēl sestdien novada amatnieki, mājražotāji andelēsies tirdziņā. Būs iespēja izzināt Apes pilsētas burvību, dodoties izbraucienos ar Stāmerienas vilcieniņu, kuros gidi stāstīs gan par Api, gan Apes novadu. Sportiskās aktivitātes ir paredzētas gan visai ģimenei, gan spēcīgajiem ļaudīm, erudītos interesentus vienos erudīcijas spēle “Prāta laboratorija”, būs vēl daudz, jo daudz aktivitāšu.
Savukārt uz svētku vakara koncertu pilsētas centrā pie veikala “TOP” aicinās grupa “Baritoni”, pieskandinot pilsētu un novadu ar pozitīvām emocijām. Par lustīgu balli līdz rīta gaismai rūpēsies grupa “Galaktika”. Bet svētdien, 25. augustā pulksten 12.00 būs kapusvētki Apes Meža kapos un pulksten 14.00 - Apes pilsētas kapos.

Baudīt kopā būšanu

Nokļūšanai uz Apes pilsētas svētku lielākajiem pasākumiem piektdien un sestdien, kā arī atpakaļ uz pagastiem tiks organizēts transports. Par tā nepieciešamību lūgums informēt pagastu pārvalžu vadītājus  Inesi Lukjanoviču Gaujienā, Irisu Popoviču Trapenē, Armandu Būdu Virešos.

“Apes pilsētas svētkos ikvienam būs iespēja izbaudīt mūsu radošo un aktīvo novada kultūras dzīvi, jo patiešām te tāda ir! Esam nonākuši  krustcelēs, tāpēc ir vērts priecāties un atzīmēt šo laiku.  Mums visus desmit gadus ir gājis lieliski. Esam spējuši gan dziedāt, gan dejot, gan priecāties. Tā jau nedrīkst domāt, bet es nezinu, vai mums vēl kādreiz tik labi klāsies. Tāpēc skaistās noskaņās aicinām baudīt mūsu kopā būšanas laiku. Apes novada pašvaldība iedzīvotājiem un viesiem svētkus dāvina, tāpēc visi pasākumi būs bez maksas. Gaidām visus, lai sajustu un   baudītu, jo mums ir, par ko priecāties un lepoties!” aicina Ilva Sāre.

Izklaide