Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina uz Puķu draugu salidojumu

Šovasar, 29. jūnijā, Rundāles novada pašvaldība un  Rundāles pils muzejs aicina visus Latvijas Puķu draugus kopīgi svinēt 13. Rundāles pils Dārza svētkus un 42. Latvijas Puķu draugu salidojumu. Arī alūksnieši atkal pošas uz Puķu draugu salidojumu, tādēļ aicināti pieteikties kopīgam braucienam.

“Rundāles pils muzeja organizētie ikgadējie Dārza svētki notiek jau kopš 2007. gada, tradicionāli – jūnija pēdējā sestdienā. Tie tiek rīkoti gan dārzkopības profesionāļiem, puķu un augu mīļotājiem, gan arī kaimiņvalstu un citu zemju tūristiem. Puķu draugu saietos vienmēr īpaši gaidītas ir ģimenes ar bērniem, un šoreiz mazajiem būs iespēja noskatīties Ditas Balčus teātra izrādi “Princese uz zirņa” un pēc tam iet rotaļās, darboties radošajās darbnīcās,” laikrakstam stāsta kooperatīvās sabiedrības “Alūksnes dārzkopis” pār­­­­valdniece Linda Frunza. Svētkos būs iespējams ne tikai apskatīt dārzu, parku un pili, bet arī uzzināt un apgūt ko jaunu, piemēram, noskatīties radošās apvienības “Spiediens” uzvedumu “Lapenes baroka dārzā”. Tāpat arī baudīt muzikālu priekšnesumu, kurā uzstāsies tautā jau iemīļotā grupa “Tautumeitas”, iegādāties rožu vai citu dārzaugu stādus, vietējo amatnieku un mājražotāju izstrādājumus.

Svētki ik reizi aktualizē kādu Rundāles pils muzeja darbībai atbilstošu tēmu. Aizvadītajos gados uzmanības centrā bija rozes un tulpes, citas sīpolpuķes, kokaugu kolekcijas un vēsturiskās oranžērijas, parteri, strūklaka, Zaļais teātris, medības un 18. gadsimta izklaides.
“Alūksnes dārzkopis”, kā ik gadu, arī šovasar organizē kopīgu braucienu uz Latvijas Puķu draugu saietu, tādēļ aicina alūksniešus pieteikties tam, zvanot L. Frunzai pa tālruni 29507019 līdz 10. jūnijam.


Izklaide