Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

61% iedzīvotāju ir svarīgi izmantot dabai draudzīgus tīrīšanas līdzekļus

Jaunākā nozares apskata “Maxima mazumtirdzniecības kompass” dati liecina, ka galvenais iemesls, kāpēc iedzīvotāji dod priekšroku dabai draudzīgiem produktiem, ir rūpes par savu veselību, tā norādījuši 74% respondentu. Svarīgi ir arī tādi faktori kā rūpes par dabu un apkārtējo vidi (65%) un bērnu un līdzcilvēku veselību (58%).
 
Zane Kaktiņa, “Maxima Latvija” Biznesa analītikas departamenta vadītāja, norāda: “Iedzīvotāji aizvien vairāk pievērš uzmanību atbildīgam produktu patēriņam, iegādājoties ne tikai pārtikas produktus, bet arī preces mājsaimniecībai. Pēdējo piecu gadu laikā ekoloģisko uzkopšanas līdzekļu pārdošanas apjomi mūsu veikalos ir praktiski divkāršojušies.” Z. Kaktiņa turpina: “Tomēr galvenais kritērijs, pēc kura iedzīvotāji izvēlas uzkopšanas līdzekļus, ir cenas un kvalitātes attiecība, tā norāda 75% respondentu. Tai pat laikā aptaujas dati arī liecina, ka 67% respondentu ir gatavi piemaksāt, lai ikdienas uzkopšanas darbus varētu veikt ar dabai draudzīgiem produktiem.”

Ekoloģisko tīrīšanas produktu “Seal” ražotāja AS “Spodrība” direktore Baiba Megre papildina: “Ekoloģisko produktu pieprasījums un piedāvājums turpina pieaugt, pierādot, ka iedzīvotājiem aizvien svarīgāka kļūst vide, kurā mēs dzīvojam un kurā piedzimst un izaug mūsu bērni. Tai pat laikā nozari raksturo straujas izmaiņas Eiropas Savienības un Latvijas likumdošanā, kuras ražotājiem liek būt modriem, kā arī pastāvīgā attīstības un produktu uzlabošanas procesā. Ik pa laikam mainās prasības produktu marķējumam, tāpat ir dažādi jauni ierobežojumi izejvielu izmantošanā. Šo izmaiņu rezultātā produkti, kurus izmantojam savu mājokļu uzkopšanā, kļūst draudzīgāki gan cilvēkiem, gan apkārtējai videi.”

Izklaide