Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nesakoptā Jaunlaicene.

Tuvojas skolas lielie svētki, sēta šķība, greiza, sagāzusies, sarūsējusi, gadu desmitiem nav apčubināta, asfaltētā (caurumainā) laukuma maliņas tādas pašas - šķības un greizas, laikam jau saskaņotas ar sētu, lielā puķu dobe, nu jau "izbijusī puķu dobe", tādām pašām apmalēm, nojume skolas priekšā ir vienkārši graujošā stāvoklī, vai tad nav bailes,ka kādam var uzkrist uz galvas??...
Nobrucināja gāzes iekārtas, tagad tāds liels nesmuks laukums, kādu koku iestādījuši, puķu dobi ierīkojuši - vai tad pa visu pagastu nevar atrast kādu,kas varētu aprūpēt puķes? Darbu nevienam nevajag? Simtnieki nevar savest kārtībā apmales? Skolnieki nevar nokrāsot sētu (ja jau nevar atļauties skolai jaunu sētu) Skolas moto skanot tā - SKOLA PAGASTĀ – TĀ IR DZĪVĪBA, neizskatās...Braucot Jaunlaicenē iekšā, pretī mūžīgi nenopļautie laksti, kas skaisti rotā vecās kaltes, tāpat, braucot lejā uz Dienvidu kotedžām - vecie labie dārziņi,kas parasti ir sakopti, bet ap dārziņiem lakstu arī netrūkst, tāpat ārkārtīgi pievilcīga liekas ierīkotā izgāztuve aiz kurtuves..Nerunāsim par lielo malkas grēdu,kas atradās pašā centra vidū apdraudot bērnus,kas tur dzīvojās un ne tikai tos...Izskatās nesen veikti darbiņi ejot uz saliņas pusi, nekas nav nolīdzināts un novākts...KUR IR SAIMNIEKS Jaunlaicenē????? Vai tāds vispār ir?
Vai tad nav iespēju ierīkot kārtīgu auto novietni pie dzīvojamajām ēkām, kur pasts atrodas, ierobežojot zaļo zonu...dubļi, bedres, viss,ko tur redzu... Nekārtību redzu!!!! FUI! Droši vien kaut kaut ko nepieminēju, gluži vienkārši tik daudz nekārtības nespēju atcerēties. Pa retam ierodoties pagastā tomēr gribās redzēt sakoptu vidi, ja jau reiz katram pagastam ir saimnieks, tad ir jāveic tie pienākumi, jāsakopj.
Muzejs - cepuri nost, tas ir sakopts, šķiet,ka muzeja saimnieks varētu ieņemt pagasta saimnieka vietu, tad gan Jaunlaicene būtu skaista vieta, kas jau tā ir skaista, bet tik nesakopta.. manā laikā viss bija zaļāks un skaistāks..

tā te viss notiek

Ko brīnaties? Novada vadība visu brucina kopā, viņu prioritāte ir otkati no lielajiem būvniecības objektiem, bet par tādiem sīkumiem kā žogs, puķudobe vai kājnieku celiņš viņiem dzīļi nospļauties. Varat tur kaklus lauzt.

pirms 3 gadiem, 2015.04.15 22:11

kaunies

Nabaga Jaunlaicene. Talku, kā sūnu ciemā sarīkojiet un būs labi.

pirms 3 gadiem, 2015.04.16 11:37

esošais jaunlaiceniete

Nu daudz kam var piekrist, taču ir lietas kam es nepiekrītu. Pirmkārt pie daudzdzīvokļu mājām par mājas priekšu sakopšanu un auto novietošanu varētu mazdrusciņ parūpēties arī paši īrnieki. Laukums, kur ''padomju'' laikos bija gāzes krātuve, patreiz ir neglīts, taču, ja ''izbijušais jaunlaicenietis'' painteresētos, kāpēc jorojām laukums ir tāds, kāds nu pašlaik , tad zinātu, ka joprojām notiek darbi, pie ūdensvada pārbūves un vai būtu bijis prāta darbs stādīt kociņus u.t.t., ja bija zināms, ka notiks rakšanas darbi. Piekrītu par ''nesmukumiem'' aiz kurtuves. Ja runājam par nezālēs ieaugušo veco kalti, tad šim objektam ir īpašnieks !
Domāju, ka pagasta saimniecei ir jābūt stingrākai nostājai pret speciālisti, kurai tomēs ir jāatbild par pagasta sakopšanu.
Par muzeju - ne viss ir zelts, kas spīd!

pirms 3 gadiem, 2015.04.16 12:20

esošā jaunlaiceniete

Kļūdījos ar vārda galotni :))) !

pirms 3 gadiem, 2015.04.16 12:22

pareizais viedoklis

Traktorists ar vistkopi grib iebāzt kādu savējo, lai caur to var naudu mazgāt....

pirms 3 gadiem, 2015.04.16 21:39

JAUNIETE

Liekat mieru Jaunlaicenei! Varētu domāt ka citos pagastos viss ir ideāli sakopts un tīrs.Ir labs sakāmvārds -svešā acī redz skabargu,bet savā baļķi neredz.

pirms 3 gadiem, 2015.04.17 19:13

Izbijis pagastnieks

Par savu baļķi jau arī runāju. Sakāmvārds nevietā!
Ja citos pagastos ir nekārtība, tad ir pieļaujams tas visos pārējos?? Mani neuztrauc pārējie pagasti!

pirms 3 gadiem, 2015.04.19 10:51

JAUNIETE

Liekat mieru Jaunlaicenei! Varētu domāt ka citos pagastos viss ir ideāli sakopts un tīrs.Ir labs sakāmvārds -svešā acī redz skabargu,bet savā baļķi neredz.

pirms 3 gadiem, 2015.04.17 19:14

njutak

Teema domaata neizgliitotoem bomzhiem...raksta aurors driizaak liidzinaas teelam kas grib buut deputaats un saimnieks juusu pagastam..vnk neieveeleets deputaatels uzcepis topicu...gan jau pashi atkodiisay kurs
hs tas loosers ir...

pirms 3 gadiem, 2015.04.17 21:37

Izbijis pagastnieks

Saimniekam nav "saimnieka" acs.

pirms 3 gadiem, 2015.04.19 10:42

vecāks sašutis

Taisnība, ka Malienas skola gruzdējusi un skolotāji skolā bērnus ieslēgušI?
Ja tā ,tad skolotāji pie pilna...?

pirms 3 gadiem, 2015.04.17 23:35

Izbijis pagastnieks

Kāda te ir saistība ar mašīnu?
Miskasti izvedīs? Varbūt puķes atvedīs...

pirms 3 gadiem, 2015.04.19 11:20

Izbijis pagastnieks

Runājot par muzeju - mani neutrauc, kas ir zem tā visa, kā saka "esošā jaunlaiceniete", citēju "Par muzeju - ne viss ir zelts, kas spīd!", bet tur ir sakopts un skaists. Paldies muzeja vadītājai par muzeja glīto un gaumīgo apkārtni. Pat Lieldienu rotājumi bija, kur nu pagastam līdz tādiem aizdomāties...
Runājot par "izbijušo puķu dobi" - kāpēc vispār tā ir aizaudzēta ar zāli? Kādreiz tur auga īrisi, kāpēc tie nevarēja tur joprojām augt, vasarās bērni vienmēr ravēja. Nez vai tagad vēl ir vasaras darbi bērniem, nav jau īsti ko darīt.. Tātad, sastāda daudzgadīgus augus, lai aug! Tādu taču ir nemērā daudz!!! Skola, feldšeru punkts, pasta nodaļa, viss vienuviet un nav, kur piesiet aci, nekā skaista.
Par gāzes laukumu - nedomāju,ka tur bija paredzēts kāds plāns arī pēc visiem rakšanas darbiem...
Īrniekiem nav jādomā par auto novietni, jā, īrnieki var iestādīt kādu puķi, kaut gan arī tas nav jādara viņiem, tas tomēr ir mazs pagasta centrs, nav jau nekāda lielpilsēta...
Par kaltēm, kas svešs īpašums. Ko tad sprauž svešā īpašumā Jaunlaicenes zīmi? Ja reiz iesprauduši, tad vismaz apkopt vajag, nevis reizi gadā uz Jāņiem nopļaut lakstus, kas notiek viscaur pagastam.
Bibliotēkas māja (nezinu,kas vēl tur iekšā ir, bez ārstu kab.) - varēja kāds logu rāmjus nokrāsot, ja jau reiz nevar atļauties ielikt jaunus logus visai ēkai.
Izgāztuve... tas vispār ir kronis visam! Ja kādreiz tur bija tikai pelni,kas tik izbērti un daudz dzīvot netraucēja, tad tagad tur ir visāda draza, visā garumā...
Visu nejēdzību pamatā varētu būt pagastu apvienošana, apvienoja, atstāja āzi par dārznieku un pašai galvenajai arī - ne mana cūka, ne mana druva. Tas, ka pagastiem nav katram sava kārtīga saimnieka, bet uz vairākiem viens, manuprāt, ir ārkārtīga kļūda. Kas to izdomāja, tam novēlu žagoties līdz mūža galam..
Ne visur ir nepieciešami lieli izdevumi, ir vienkārši jāprot organzēt un domāt. Ceru,ka tomēr kāds sarosīsies un labos šo NeDarbus....

pirms 3 gadiem, 2015.04.19 11:16

izbijušjam pagastniekam

ko nu vaimanā! Laikam neesi bijis A-sviķos. Jaunlaicene ir patīkami sakopta.

pirms 3 gadiem, 2015.04.28 18:20

absolvents

Jā,nu diezko patīkami nav atgriezties,kur nekas nav mainījies.Un vēl redzēt tādu nesakoptu skolu.

pirms 3 gadiem, 2015.04.19 11:59

yyyy

Skolnieki nedrikst stradat!
Simtnieki negrib!!
Brauc pats un izdari!!

pirms 3 gadiem, 2015.04.19 13:31

to ''bijušajam pagastniekam''

Vienvakar gluži nejauši ieslēdzu LTV7 kanālu, kurā Z.Muktupāvels sarunājās ar mācītāju J.Rubeni. Un šajā sarunā arī tika skarts šis te , no malas visuredzošo acu skaidrais un pareizais redzējums - kā nevajag darīt un galvenais, kā vajag darīt! Bet ko Jūs '' izbijušais pagastniek'', izņemot anonīmo komentēšanu portālā esiet izdarījis, lai šajā Jaunlaicenē nebūtu tik baismīga nesakoptība? Vai esiet vērsies pie novada deputātiem, pagasta pārvaldes saimnieka, vai esiet aicinājis pašus jaunlaiceniešus uz talku? Iespējams, ja Jūs ar savu konkrētu darbību kaut ko uzsāktu, rezultāti neizpaliktu! Lai veicas!

pirms 3 gadiem, 2015.04.19 19:10

Izbijis pagastnieks

Tas nav man jādara, nedz arī kādam citam pagasta iedzīvotājam, tam darbam ir ielikti atbildīgie cilvēki, kas organizē un domā, ja rodas nepieciešamība, tad iesaista pagasta iedzīvotājus! Tāpat kā man nav ar lāpstu ziemā jāiet un jārok lielceļš no sniega!
Lietas,ko es uzskaitīju, ir pašsaprotamas, neizsaku kaut ko neiespējamu vai kosmisku...

pirms 3 gadiem, 2015.04.19 21:42

''bijušajam pagastniekam''

............manā laikā viss bija zaļāks un skaistāks........??? Liek aizdomāties.

pirms 3 gadiem, 2015.04.20 19:34

Izbijis pagastnieks

Aizdomāties par ko...? Ka pirms gadiem 20 apmales un sēta bija tādā pašā stāvoklī kā šobrīd, tikai es to nepamanīju?!

pirms 3 gadiem, 2015.04.20 22:32

malēnietis

Te nu varētu teikt lielu paldies ''bijušajam pagastniekam'',kurš lika aizdomāties par to nojumi pie skolas,kura atrodas graujošā stāvoklī.Tik tiešām labi ka vēl nav uzkritusi kādam bērnam uz galvas.

pirms 3 gadiem, 2015.04.19 19:38

novadnieks

Pabraukājiet pa Alsviķu centru, tur ne to vien redzēsiet. Arī Zeltiņos diez ko labāk neizskatās. Lielajai varai tas novads vajadzīgs, lai naudu slauktu no projektiem, nevis kautko te sakārtotu, attīstītu un rūpētos par tautas vajadzībām.

pirms 3 gadiem, 2015.04.20 02:20

SKL

Nu tādas muļķības sen nebiju, lasijis. Tā kā Jaunlaicenē dzīvoju, tad varu pateikt, ka šis ir vissakoptākais pagasts novadā. Protams gribas vienmēr vairāk, bet nu ne jau tādus murgus ir jāraksta. Izskatās , ka muzeja vadība šo raksta.

pirms 3 gadiem, 2015.04.20 11:55

ABC

Ja jau tu dzīvo Jaunlaicenē,tad aizej un pastāvi zem tās graujošās nojumes pie skolas.Un tad redzēsi vai tās ir muļķības,vai sakoptība.

pirms 3 gadiem, 2015.04.20 12:25

Izbijis pagastnieks

SKL, lūdzu, korekcijas, ko es pateicu nepareizi???? Kaut vienu lietu, kur es kļūdos?

Pa novadu nav braukāts, nav nejausmas kā ir citur un kā jau minēju, man ir vienalga, kā ir citur, zinu kā bija un redzu kā ir tagad. Neapstrīdu, ka parks ir sakopts, tāpat ir izpļauts bijis..saliņai ir jauks tiltiņš, bet ir arī tādi citi lieli "sīkumi", kā skolas sagāzusies sēta, kā brūkošais jumts, kā aizaudzētā puķu dobe, kā lielā izgāztuve (tagad tā ir liela), kā nenopļauti laksti...vēl apstrīdi un pasaki, cienītais SKL, ka tā nav...Ja SKL to neredz, tad, atvainojos, nezinu kādā caurumā dzīvo...
Nav ko zīlēt raksta autoru, viss tāpat ir acīmredzams, izejot cauri pagastam. Muzeju minēju kā piemēru,ka, ja grib skaistu apkārtni, tad var sakopt; nez kur Muzejam tie līdzekļi..uzņēmība? Estrāde arī ir sakopta. Vissāpīgākais ir skolas "rajoniņš", izgāztuve un nenopļautie laksti (vasaras periodā)! Es tomēr nerunāju par visu pagastu kā tādu.

pirms 3 gadiem, 2015.04.20 13:26

to ABC

Aizej labāk pastāvi zem Malienas skolas plaisājošā skolas stūra!
Tādas bīstamas vietas ir visur.

pirms 3 gadiem, 2015.04.22 16:18

Piekrītu

JA NU KĀDS PAGASTS MŪSUS NOVADĀ IR SAKOPTS, TAD TĀ IR JAUNLAICENE.

pirms 3 gadiem, 2015.04.28 18:22

Muižas gariņš!

Jaunlaicene ir viens no skaistākajiem un sakoptākajiem pagastiem novadā! Tā lūk! Un kā jebkurā vietā, protams, vienmēr būs ko uzlabot, sakārtot, izveidot vai pārveidot! Varbūt nemaz nav tik slikti, ka šis'' izbijis pagastnieks'', kurš tomēr, kā liekas ir esošais pagastnieks, šo tematiņu pakustinājis! Tas dos impulsu likvidēt nebūšanas un pievērst uzmanību sīkumiem, kuri ikdienā paslīd garām!

pirms 3 gadiem, 2015.04.20 17:03

JAUNIETE

Pilnībā piekrītu cilvēkam ,kurš uzrakstīja izbijušam pagastniekam,vajaga kaut ko arī pašam darīt nevis ķengāties portālos.Ir grūti cīnīties ar strādniekiem kuri runā vairāk nekā dara,darba laikā arī patīk kādu aliņu iedzert.Nevar taču visu laiku pieaugušiem cilvēkiem stāvēt klāt.

pirms 3 gadiem, 2015.04.20 19:11

RZ

Hmmm, pilniigi vai smiekli sanaaca lasot "izbijushaa jaunlaiceniesha" tekstu. Laikam pagasta saimnieks iekodis? Tad, kad dziivoji tur, tad viss bija skaistaaks?! Es katru gadu aizbraucot secinu, ka Jaunlaicene tieshaam censhas cik var un ir sakopta. Vasaras riitos, guljot gulta var dzirdēt, ka kāds no pagasta darbiniekiem pljauj no pasha rīta un visi rosaas, tas krīt uz nerviem pie atvērta loga guljot, bet ir tachu rezultāts.. Jaunlaicene ir skaista un prieks par tiem, kaa joprojām tur dzivo un dara kaut ko, lai ta ari butu skaista...

pirms 3 gadiem, 2015.04.21 09:06