Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemi var izpirkt līdz 1.septembrim

Lai izpirktu pastāvīgā lietošanā piešķirto zemi, tās lietotājam līdz 1.septembrim jāveic zemes kadastrālā uzmērīšana vai priekšapmaksa par izpērkamo zemi. Valsts zemes dienests aicina neatlikt izpirkšanu uz pēdējo brīdi, lai neriskētu zaudēt tiesības izpirkt zemi par sertifikātiem un kadastrālo vērtību.


Ja ir bažas, ka līdz noteiktajam termiņam mērnieks nepaspēs uzmērīt zemi, vajadzētu izmantot otru izpirkšanas iespēju – veikt priekšapmaksu. Šo iespēju ieteicams izmantot visiem, kas zemes uzmērīšanu vēl nav pasūtījuši. Mērniecības darbi var aizņemt apmēram pusgadu, turklāt atsevišķos gadījumos šajā procesā var rasties neparedzētas problēmas un strīdi ar īpašniekiem, kas vēl paildzina darbu.

Zemes izpirkšana ar priekšapmaksu nozīmē, ka zemes izpircējs pirms uzmērīšanas samaksā pilnu zemes kadastrālo vērtību privatizācijas sertifikātos. Lai to veiktu, zemes izpircējam Valsts zemes dienesta reģionālās nodaļas biroja klientu apkalpošanas centrā jāsaņem kadastra izziņa, ko sagatavo 5 dienu laikā. Ja vēlas to saņemt ātrāk, tad par to jāmaksā vairāk – nevis 5 lati, bet 25 (2 dienas) vai 50 lati (1 diena).

Ja līdz 1.septembrim par izpērkamo zemi nav iesniegts robežu plāns un nav arī veikta priekšapmaksa, iespēja izpirkt zemi par sertifikātiem un kadastrālo vērtību tiek zaudēta. Tādā gadījumā bijušajam zemes pastāvīgajam lietotājam ir tiesības to nomāt no pašvaldības, maksājot par zemes lietošanu ne tikai nekustamā īpašuma nodokli, bet arī nomas maksu 0,5 procentu apmērā no kadastrālās vērtības. Ja arī tas netiek izdarīts līdz 2009.gada 1.septembrim, tad tiek zaudētas visas tiesības izmantot zemi.

Dzive laukos