Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Trūkst konsultantu un atbalsta 5

Lai noskaidrotu novadu lauku attīstības speciālistu darba vērtējumu, Lauku konsultāciju un izglītības centrs rīkoja telefonaptauju. Alūksnes novads ir starp tiem, kur bija visvairāk aptaujāto.

Centra Alūksnes nodaļas vadītāja Viola Kaparšmite informē, ka tika jautāts, vai zina lauku attīstības speciālista vārdu, vai atpazīst viņu, vai izmanto viņa konsultācijas un kā vērtē speciālista darbu. Atbildes liecina, ka vairums aptaujāto atzinīgi vērtē šo speciālistu. Taču tiek norādīts, ka nepietiekams ir šo speciālistu skaits – viens vairākos pagastos. Aptaujā tika izzināts arī, kā pašvaldības atbalsta lauku attīstības speciālistus. V.Kaparšmite secina, ka Alūksnes novads, iespējams, ir vienīgais valstī, kurā valsts algotais lauku attīstības speciālists nesaņem pašvaldības atbalstu. Kaimiņos Gulbenes novada dome iedala 80 litrus degvielas mēnesī 3 konsultantiem, lai tie varētu doties uz pagastiem.

Komentāri 5

tt

Nekas nau vieglāk kā dot otram padomus,ja par tiem nau jāatbild un vēl maksā naudu

pirms 6 gadiem, 2012.02.12 20:40

Maija

Lai piedod man šie speciālisti, bet nu viņi strādā tikai lai saņemtu algu ,intereses nekādas, vienkārši kā padomju laikos ja lika sēt kukurūzu tad arī sēsim...

pirms 6 gadiem, 2012.02.12 19:28

zzz

Visus GMI- šņikus vajadzētu vispirms aizsūtīt pie konsultanta un tikai tad piešķirt pabalstus. Varbūt dažs labs saņemtos, appļautu savu zemi, saņemtu kaut vai platību maksājumus .

pirms 6 gadiem, 2012.02.12 10:58

D

Nav jau jēgas pat no esošajiem, smiekli nenāk, aptauja neko nedod, bet taustāms rezultāts, neesiet smieklīgi....

pirms 6 gadiem, 2012.02.11 19:45

..ja viss ir pārcelts uz Gulben ,lai maksā Gulbenes novads,likvidējot ar vieglu roku,nevajag raudāt ,bet jāstrādā..ha-ha

pirms 6 gadiem, 2012.02.11 11:17

Dzive laukos