Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Soda par bojātu pārtiku

Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvaldes inspektoru pārbaudēs pirmajā pusgadā atklāti 33 pārkāpumi lauku saimniecībās, pārtikas un dzīvnieku barības tirdzniecības vietās, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos un ražotnēs.

Pārvaldes referente Solvita Engelsa informē, ka visvairāk – vairāk nekā 20 - uzņēmēju neievēro pārtikas preču derīguma termiņu. Protams, tas ir sevišķi aktuāli pašlaik – vasarā, kad daudzas pārtikas preces ir bojātas arī pirms noteiktā derīguma termiņa. S.Engelsa norāda, ka samērā bieži netiek ievēroti preču marķēšanas nosacījumi. Tas nozīmē, ka pircēji tiek maldināti par preces derīguma laiku. Divās tirdzniecības vietās konstatēti bojāti produkti. Vienā pārbaude veikta pēc iedzīvotāju sūdzības.

Septiņas administratīvo pārkāpumu lietas ierosinātas par higiēnas prasību neievērošanu. Vairākos uzņēmumos nebija veiktas obligātās veselības pārbaudes darbiniekiem. Administratīvo pārkāpumu lietas ierosinātas arī lauku saimniecībās, kurās nav ievēroti dzīvnieku reģistrēšanas noteikumi.
Pārkāpēji 33 lietās sodīti ar 5 – 200 latiem, papildinot valsts kasi par 1410 latiem. S.Engelsa norāda, ka pērn šajā laika periodā inspektori bija ierosinājuši 16 lietas. Tas nozīmē, ka cilvēki kļuvuši nevērīgāki pret saviem pienākumiem. Iespējams, ka trūkst motivācijas godprātīgam darbam. Tāpēc pircējiem ir jābūt uzmanīgiem, izvēloties preces veikalos, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos, kā arī iegādājoties barību dzīvniekiem.

Dzive laukos