Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sekmīgi startē bioloģiskās lauksaimniecības konkursā 2

Bioloģiskās lauksaimniecības konkursā “Zaļā pēda” īpašu balvu, kas liecina par saimniekošanas un produktu kvalitāti, saņēma četras Alūksnes rajona zemnieku saimniecības.

Ziemeru pagasta “Polieši” kļuva par laureātu - lepnumu nominācijā “Gada saimniecība zemkopībā (dārzeņkopībā). Veclaicenes pagasta “Mauriņi” ir laureāts – lepnums “Par ieguldījumu bioloģiskās lauksaimniecības popularizēšanā”, bet Malienas pagasta “Ziemeļi” guva atzinību šajā nominācijā. Jaunalūksnes pagasta “Šalkas ELVI” atzinīgi vērtēta nominācijā “Gada saimniecība lopkopībā (gaļas lopkopībā)”.


Konkursā piedalās 10 saimniecības

“Konkursa augstākais apbalvojums ir laureāts - lepnums. Nora un Arvis Polieši, Iveta un Elmārs Laiceni saņēma īpašu metāla kalumu un naudas balvu. No Alūksnes rajona konkursā bija pieteiktas 10 saimniecības, tāpēc ir liels prieks, ka iegūtas divas galvenās balvas, divas atzinības, kā arī zemkopības ministrs Mārtiņš Roze teica paldies visiem konkursa dalībniekiem,” stāsta Alūksnes Lauku konsultāciju biroja augkopības speciāliste Violeta Kļaviņa.

Balvas pasniedza svinīgā pasākumā, kas notika Jelgavā, Lauksaimniecības universitātē. Videofilmā varēja redzēt klipus par katru saimniecību un gūt iespaidus, kā strādā labākie zemnieki, kuriem ir “zaļas pēdas”. Degustācijas galdā varēja nogaršot daudzveidīgu bioloģisko produkciju, kāda tiek ražota Latvijā. Gaļas izstrādājumi, starp kuriem bija arī I.Laicenas gatavotā trušu pastēte, dārzeņi, tējas, sieri, jogurti, āboli... Galdā tika celta arī liela, skaista un garšīga torte. “Protams, ir gandarījums, ka mūsu darbs tiek novērtēts,” atzīst zemnieku saimniecības “Ziemeļi” īpašnieks Roberts Zeltiņš.


Pirmais konkurss nav pēdējais

Ņemot vērā, ka konkurss notiek pirmo reizi, pateicības par ieguldījumu bioloģiskajā lauksaimniecībā tika izteiktas visiem konkursa dalībniekiem, kuri audzē dabīgu un veselīgu pārtiku ne tikai savām vajadzībām, bet piedāvā to arī citiem. Par to pateicās Trapenes pagasta “Virssaišu”, Alsviķu pagasta “Auziņu”, Gaujienas pagasta “Lejasrudzīšu”, Jaunalūksnes pagasta “Dunāju”, Apes lauku teritorijas “Kalēju” un Ziemeru pagasta “Raudupiešu” saimniekiem.

Paredzams, ka konkurss kļūs tradicionāls. Tad bioloģiskie zemnieki varēs pretendēt uz balvām katru gadu tāpat kā intensīvas saimniekošanas zemnieki konkursā “Sējējs”.

Komentāri 2

re

prieks arī par Gunitu Virku Veclaicenē! var tikai apbrīnot to enerģiju un uzņēmību!

pirms 11 gadiem, 2008.11.21 12:12

£$%^

atkal taa Laicena,kur tik vina nav bijusi,ko tik vina nemaak. paareejiem saimniekiem RESPECT!

pirms 11 gadiem, 2008.11.20 13:43

Dzive laukos