Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sāksies ikgadējās piensaimnieku apmācības

Rīt „Valmieras piens” sadarbībā ar Vidzemes Lauku konsultāciju biroju organizē ikgadējo apmācību semināru otro ciklu saviem piena piegādātājiem, kas jau kopš 2001. gada tradicionāli tiek organizēts divas reizes gadā. Mācību semināri notiks no 2008.gada 16.oktobra – 4.decembrim un tie ir bezmaksas.

AS “Valmieras piens” sabiedrisko attiecību vadītāja Lija Ozoliņa informē, ka piensaimniecību īpašnieku apmācību mērķis ir veicināt piensaimniecības kultūras attīstību Latvijā, paaugstināt Latvijas piensaimnieku profesionālās zināšanas par kvalitatīva piena ražošanu, kā arī sniegt profesionālas konsultācijas par to, kā saprātīgi investēt piensaimniecību modernizācijā.

Mācību apmeklētāji šogad tiks iepazīstināti ar aktuālu informāciju par piena nozares attīstību ne tikai visu triju Baltijas valstu, bet arī Eiropas Savienības mērogā. Piensaimnieki gūs zināšanas arī par “esherishia coli” un “korona-rota” vīrusu ietekmi uz piena kvalitāti, dzīvnieku reģistra prasībām ganāmpulku īpašniekiem, kā arī par dažādiem tehnoloģiskiem risinājumiem un iespējām, kas svarīgas praktiskā darbā.

Viens no vērtīgākajiem semināriem būs par fermu projektēšanas un būvniecības vadību, ko pasniegs Vello Luts – fermu projektēšanas eksperts no Igaunijas. Tā kā Latvijā tika augsta līmeņa speciālistu nav, šī būs lieliska iespēja Latvijas piensaimniekiem iepazīt Igaunijas pieredzi. Turklāt tiks sniegta informācija arī par dažādu izziņu un saskaņojumu procedūru noteikumiem, kas ir svarīgi priekšnoteikumi Eiropas Savienības projektu izstrādē. Tiks skatīta arī projektu pieteikumu vērtēšanas gaita 2008. gadā. Semināru gaitā tiks skatīta arī Valsts atbalsta programmas piensaimniekiem izpilde 2008. gadā. Semināros stāstīs par piena kvotu nomas iespējām, valsts rezervēm un to sadali, kā arī piena kvotu nākotnes aktualitātēm.

Apmācības piena piegādātajiem ir tradicionāls un ikgadējs notikums, kuru tradicionāli kopš 2001. gada organizē AS „Valmieras piens” sadarbībā ar Vidzemes Lauku konsultāciju biroju saviem piena piegādātājiem. Apmācības tiek organizētas plānveidīgi divas reizes gadā – pavasarī un rudenī, un tās ikgadēji finansē AS „Valmieras piens”. Šogad pirmais apmācību semināru cikls notika trīs mēnešu garumā no 6. marta līdz 22. maijam. Apmācībās katru gadu piedalās vairāk nekā 150 „Valmieras piens”, AS piena piegādātāju no visas Latvijas.

Dzive laukos