Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sagaida maksājumu avansus

Alūksnes rajons. Kopš 22.novembra Lauku atbalsta dienests ir sācis zemnieku kontos pārskaitīt papildu valsts tiešos maksājumus par laukaugu un lopbarības platībām.

Tiek izmaksāts avanss 65 procentu apmērā par 2008.gadā iesniegtajiem pieteikumiem. Savukārt zemnieki, kuri saimnieko mazāk labvēlīgos apvidos, saņem atbalsta maksājumu avansu 70 procentu apmērā.

Eiropas Savienības Tiešo maksājumu daļas vadītāja Ilona Ločmele informē, ka šogad papildu valsts tiešā maksājuma likme par laukaugu platībām ir 27,90 latu par hektāru, par lopbarības platībām – 6,34 lati par hektāru. Savukārt par mazāk labvēlīgo apvidu teritorijām ir 17,41 lats, 27,85 lati un 40,39 lati atkarībā no kategorijas, kurā atrodas platības.

Turpinās vienotā platību avansa maksājums 47 procentu apmērā, ko izmaksā kopš oktobra.

Dzive laukos