Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārtrauc iemaksas lauksaimniecības risku fondā

Kopš 2008.gadā tika izveidots lauksaimniecības risku fonds, ir mainījušies daudzi nosacījumi, kuri ietekmē apdrošināšanas tirgu. Turklāt ir strauji attīstījušies sējumu apdrošināšanas pakalpojumi, ko piedāvā privātās apdrošināšanas sabiedrības. Tās piedāvā elastīgākus nosacījumus salīdzinājumā ar valsts piedāvāto risinājumu – fondu.

Zemkopības ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Rūta Rudzīte uzsver, ka par privātajās apdrošināšanas sabiedrībās iegādātajām polisēm lauksaimnieki var pretendēt uz valsts atbalstu polišu iegādes izdevumu segšanai 50 procentu apmērā. Lauksaimniekus neapmierināja, ka pārāk ilgs laiks pagāja kompensācijas saņemšanai un tās aprēķins tika attiecināts uz ieņēmumu, nevis ražas samazinājumu. Tādēļ valdība nolēmusi veikt izmaiņas noteikumos par kārtību, kādā administrē un uzrauga lauksaimniecības risku fondu.

Dzive laukos