Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Godina Mālupes pagasta lauksaimniekus

Šogad par Mālupes pagasta lauksaimnieku balles tēmu izvēlēta maize. Ar tās tapšanu un tradīcijām pagasta iedzīvotājus iepazīstināja viesi no Aglonas, kur ar maizi saistītas dāvanas pasniegtas visiem uz pasākumu atnākušajiem zemnieku saimniecību pārstāvjiem.


Tiesa, lai gan šajā ballē goda vietā bijuši lauksaimnieku, uz pasākumu laipni aicināti tikuši visi pagasta iedzīvotāji, uzsver Mālupes pagasta padomes lauku attīstības speciāliste Janīna Stilve. Šā iemesla dēļ jau trešo gadu balle veltīta kādai noteiktai tēmai, uzaicinot ar to iepazīstināt kādu no konkrētās nozares speciālistiem.

Ja iepriekšējos gados tie bijuši kartupeļi un āboli, tad šoreiz par vakara tēmu kļuvusi maize. Ģērbusies tautas tērpā, par maizes tapšanu, sākot no graudiem līdz maizes kukulītim, kā arī ar to saistītajām tradīcijām un tautas ticējumiem stāstījusi Aglonas maizes muzeja vadītāja Vija Ancāne. Pēc pašvaldības lūguma, viņa arī parūpējusies par dāvanām vietējiem lauksaimniekiem – īpašiem maizes vīstokļiem, kas pasniegti uz pašu mālupiešu sarūpētiem linu dvieļiem.

Pavisam šādas dāvanas saņēmuši zemnieki no 41 saimniecības. J.Stilve norāda, ka tieši tik daudz saimniecību ir Mālupes pagastā. „Iepriekšējos gados mēs kādam sagādājām lielākas dāvanas, kādam mazākas, bet šogad, par cik temats bija maize un dāvanu izvēlē bija tādas iespējas, mēs gribējām katram no viņiem pateikt paldies par čaklumu,” saka pašvaldības lauku attīstības speciāliste.

Viņa atzīmē, ka pasākuma izskaņā notikusi arī loterija, kurā katrs piedalījies ar savu dāvanu. Dažiem atnesta gurķu burka, citiem graudu maiss, dzērvenes vai āboli. Bijis pat dzīvs gailis, kas loterijas rezultātā aizceļojis uz Aglonu kopā ar maizes muzeja vadītāju.

Dzive laukos