Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atcels kūtsmēslu izkliedes aizlieguma periodu

Valdība apstiprinājusi Zemkopības ministrijas izstrādātos grozījumus noteikumos "Īpašās vides prasības piesārņojošo darbību veikšanai dzīvnieku novietnēs".

Grozījumi noteikumos izstrādāti, jo pēdējos gados lietainās vasaras un rudens periodi radījuši problēmas atļautajā laikā izvest kūtsmēslus. Augsne ir tik mitra, ka nav iespējams uzbraukt uz lauka un tos iestrādāt. Kūtsmēslu krātuves piepildās, un pienāk brīdis, kad kūtsmēslus nav kur likt. Citas iespējas kūtsmēslu izmantošanai pagaidām Latvijā nav.

Pēc tikšanās ar lauksaimniekiem un izvērtējot pašreizējo situāciju, tiek atcelts kūtsmēslu izkliedes aizlieguma periods Latvijas teritorijā (izņemot īpaši jutīgās teritorijas), kurš līdz šim bija noteikts no 15. decembra līdz 1. martam. Lai tomēr ierobežotu kūtsmēslu izkliedi nelabvēlīgos laika apstākļos, mazinātu noplūdes un draudus ūdeņiem, paliek spēkā aizliegums par izkliedi uz sasalušas, pārmitras vai sniega klātas augsnes.

Dzive laukos