Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atbalstīs nelauksaimniecisko ražošanu pierobežā 8

Zemkopības ministrijā uz tikšanos bija aicināti reģionālie lauku attīstības speciālisti, lai izzinātu viņu viedokli par to, kas kavē jaunu nelauksaimnieciskās ražošanas uzņēmumu veidošanu un attīstību.

“Ministrijā vēlējās dzirdēt, ko varētu darīt, lai sevišķi pierobežas reģionā būtu vērojama attīstība. Pirms tam jau tika iesūtīti priekšlikumi, kuri bija apkopoti prezentācijā. Tiesa, grūti prognozēt, cik daudz no ieteikumiem tiks ņemti vērā, jo daudzas mūsu vēlmes ir pretrunā ar Eiropas Savienības regulu nosacījumiem,” stāsta Austrumvidzemes Lauku attīstības biroja vadītāja Viola Kaparšmite.

Eiropas Savienība programmai nelauksaimnieciskās ražošanas uzņēmumu radīšanai un attīstībai ir piešķīrusi 23 miljonus latu, tāpēc ministrijas un Lauku atbalsta dienesta darbinieki uzklausa priekšlikumus un vēlmes, kā šo finansējumu lietderīgi izmantot. “Laukos būtu interese attīstīt mazās ceptuves un kautuves, bet šajā programmā tādas iespējas netiek paredzētas, jo ir saistīta ar lauksaimniecisko ražošanu. Tas nozīmē, ka būtu jāorientējas uz pakalpojumiem – friziera, metāla vai kokapstrādes darbnīcas. Turklāt ir nosacījums, ka jārada jaunas darbavietas, kas rada papildus grūtības nodrošināt finansējumu,” skaidro V.Kaparšmite. Kopā ar Alūksnes novada Attīstības nodaļas darbiniekiem tiek apkopoti visi priekšlikumi, kas tiks nosūtīti Valsts prezidentam Andrim Bērziņam. Turklāt svarīgi būtu atvieglot kreditēšanas nosacījumus, kā arī palielināt projektu īstenošanai paredzēto fondu daļu.

Komentāri 8

Jaunais zemnieciņš

"Varbūt labāk mēģināt pievilināt ar bioloģiski audzētiem produktiem un pēc tam pasniegtiem! Kurā ēstuvē Alūksnē var nobaudīt no nepārsaldētiem un citādi ķīmiski apstrādātiem produktiem ēdienu? Nav varbūt ši būtu tā īstā malēniešu virtuve? Protams tās ir dārgas izmaksas, bet varbūt ir vērts papūlēties?" Pie šīs lietas būtu jāpiedomā- Varētu atvērt jaunu ēdnīcu kura uzpirktu vietējo produkciju un tālāk pārstrādātu gan maltītei uz vietas, gan arī tālākai tirdzniecībai. Šādā veida gan būtu stimulēti un atbalstīti vietējie zemnieki, kā arī būtu jaunas DARBAVIETAS ēstuvē un pārtikas apstrādē!!!

pirms 5 gadiem, 2013.07.31 17:38

mario

vai tad Latvija ir macejusi dzivot patstavigi neatceros

pirms 5 gadiem, 2013.02.19 18:04

tajos priekšlikumos lūdzu neaizmirstiet ierakstīt, ka TIKAI lauksaimniecība, pārtikas ražošana ir dzīves pamats, un mēs vēlamies te, pierobežā,savās mājās DZĪVOT!!!!!!!

pirms 6 gadiem, 2012.02.12 08:27

bomis

Cilvēki mīļie, ēst mums vajadzēs vienmēr! kas var būt labāks par pašu mājās izaudzēto un pārstrādātu krājumos, ko ņem un lieto! Kur vēl viss ekoloģiskāks, kā pie mums! Tā ir lielākā mūsu pierobežas bagātība. nav te lielu kompleksu, kas piesmirdina dabu, kur kustoņiem dod iekšā mēmu ķīmiju! Varbūt labāk mēģināt pievilināt ar bioloģiski audzētiem produktiem un pēc tam pasniegtiem! Kurā ēstuvē Alūksnē var nobaudīt no nepārsaldētiem un citādi ķīmiski apstrādātiem produktiem ēdienu? Nav varbūt ši būtu tā īstā malēniešu virtuve? Protams tās ir dārgas izmaksas, bet varbūt ir vērts papūlēties? Pareizi dzied jau cik gadus Fredis Eiropa mūs nesapratīs un mūsu 100 un vēl! Mēs esam tik tālu no Rīgas, ceļi arī mums...pašu novada vadība, savā attīstībā dzīvo vēl 20 gadsimtā, kad visu par blatiem darīja. Reizēm kauns lasīt avīzes, kur novada speciālisti runā par savu piedāvājumu, kaut tūrisma nozarē, par piedāvājumu reklamēt novadu! Visur nespēja ieskatīties nākotnē! Vai tiešām attīstības nodaļa nav spējīga analizēt projektu atdevi? Nu neticu, ka ar tik nenopietnu pieeju var reklamēt novadu tūrisma gada tirgū! Visam ir vajadzīgs nopietns sagatavošanās darbs, kas apliecina, ka zini sava novada vērtības, ka proti tās pasniegt sabiedrībai, lai tā būtu ieinteresēta!

pirms 6 gadiem, 2012.02.10 10:20

Tad jau grūti saprast, kāds Zemkopības ministrijai sakars ar nelauksaimniecību. Vajag atbalstīt lauksaimniecību, ražotājus. Lopkopība, augkopība....tās drīz būs aizmirstas nozares. A te tik pakalpojumi....kam tie būs vajadzīgi , ja nebūs naudas.

pirms 6 gadiem, 2012.02.09 23:45

viktorija

kaut latvieši savas valsts ekonomiku aizstāvētu tā pat kā valodu..

pirms 6 gadiem, 2012.02.09 23:20

viktorija

kā var orientēties uz pakalpojumiem, kad vietējā mērķauditorija ir bezdarbnieki, maznodrošinātie un tamlīdzīgi? Par kādiem friziera pakalpojumiem var runāt! Jāorientējas uz ražošanu un tikai uz to! Cilvēkiem ir vajadzīga lētāka maize, piena produkti... Jādomā, kā to saražot te pat, lai citu valstu produkcija nespēj izkonkurēt, un nauda neaizplūst projām...

pirms 6 gadiem, 2012.02.09 22:58

viktorija

"..jo daudzas mūsu vēlmes ir pretrunā ar ES regulu nosacījumiem.."
vai tad tiešām vienmēr jādejo pēc ES stabules un nevienam no valdības nav sava mugurkaula un teikšanas. Vai tad Eiropa labāk zina, kas mums te pierobežā vajadzīgs? Kur paliek latviešu patriotisms laikā, kad diktators Latvijā ir Eiropa

pirms 6 gadiem, 2012.02.09 22:29

Dzive laukos