Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ierodas mazāk 6

Trešdien jau kārtējo reizi Alūksnes pašvaldības administratīvās ēkas lielajā zālē norisinājās donoru diena, kurā katrs varēja nodot asinis un sajust gandarījumu par paveikto darbu. Šogad tā bija pēdējā donoru diena Alūksnē.

Latvijas Sarkanā Krusta Alūksnes komitejas priekšsēdētāja Aija Briede informē, ka šoreiz informācijas trūkuma dēļ ieradās mazāk donoru nekā iepriekšējās reizēs, taču kopumā cilvēki ir ļoti atsaucīgi. Viņa norāda, ka katru reizi ir kāds, kurš vēlas nodot asinis, taču nevar to izdarīt veselības stāvokļa dēļ. Šogad tie jau esot aptuveni 15 cilvēki katrā donoru dienas reizē. “Nāk daudzi jaunieši, kuri nesasniedz 50 kilogramu svaru un līdz ar to nedrīkst nodot asinis. Ir arī tādi, kuri nāk regulāri, un ārstiem vienmēr ir pieejami iepriekšējo analīžu rezultāti. Agrāk asinis varēja nodot gandrīz katrs, bet šobrīd noteikumi ir ļoti stingri. Pirms vairākiem gadiem daudzas nodotās asinis tika izbrāķētas, jo nebija derīgas. Tagad ir ļoti daudzas ekspresmetodes, kuras nosaka asins sastāvu, un neatbilstoši asins donori nemaz netiek pie asins nodošanas,” stāsta A.Briede. Vairāk informācijas par to, kādi ir priekšnoteikumi asins nodošanai, var iegūt mājas lapā “www.vadc.gov.lv”.

Cilvēku motivācija nododot asinis ir dažāda. “Protams, tā ir vēlme nesavtīgi palīdzēt citiem, jo tā ir iespēja palīdzēt otram cilvēkam, taču, protams, daudzi arī priecājas par iegūto brīvdienu. Padomju laikos mums asins nodošana noritēja divas dienas un daži cilvēki iemanījās nodot asinis abās dienās, kaut gan arī tad tas nebija atļauts. Cilvēki vienkārši gribēja iegūt divas brīvdienas pēc kārtas. Katrs donors arī saņem 3 latus, taču tā nebūt nav samaksa par asins nodošanu, bet gan nauda, par kuru cilvēks var iegādāties pārtiku, lai atjaunotu savus resursus. Agrāk cilvēkiem piedāvājām pusdienas, taču ne visiem viss garšo un tāpēc atmaksāta maltīte nebija veiksmīgs risinājums,” stāsta A.Briede.

“Pēc 25. asins nodošanas reizes donors saņem Goda donora III pakāpi. Agrāk notika ļoti vērienīgi pasākumi, donoru balles, kuru laikā arī šie cilvēki tika apbalvoti. Pašlaik mums nav pietiekami daudz finansiālu līdzekļu un šādu goda nozīmi atdodam tad, kad donors atnāk nodot asinis,” saka A.Briede.

Cilvēki tiek aicināti arī nākamgad apmeklēt donora dienas un sagatavoties pirms asins nodošanas.

Komentāri 6

OKK

Laikam atkal valdība vainīga,ka kādam vieglāk te bārstīt komentārus ,nekā veltīt vienu minūti
apskatīties laicīgi donoru mājaslapā.

pirms 7 gadiem, 2012.12.22 08:09

to okk

informācijai ir jāsasniedz mani, nevis man jāmeklē informācija. Ne jau man tās asinis vajag.

pirms 7 gadiem, 2012.12.21 22:27

!!!!!!!!!!!!

es arī būtu gājusi... pirmā dzirdēšana, kāpēc tepat šajā portālā nebija informācijas?????????????????????????????????????????????

pirms 7 gadiem, 2012.12.21 22:25

okk

informāciju par izbraukumu uz konkrētu vietu var vienmēr laicīgi izlasīt www.donors.lv.Ja varat šeit komentus rakstīt,tad jau dators ir pieejams!

pirms 7 gadiem, 2012.12.21 19:31

hmmmmmmmmmmm

parasti dodos uz nodot asinis be info nekur nebija - tāpēc jau maza ausauksme bija

pirms 7 gadiem, 2012.12.21 16:01

pirmo reizi dzirdu, ka treshdien bija taads pasaakums, maajaslapaa taadu info neredzeeju.

pirms 7 gadiem, 2012.12.21 15:48

Citas ziņas