Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai mazs bērns ir muļķis?

Nopirku mazmeitiņai pasaku grāmatiņu ar bildēm, kas lasāma pirms miedziņa un izdota sērijā “Stāsts miedziņam”. Pasaka bija it kā par visiem labi zināmo Sniegbaltīti un septiņiem rūķīšiem. Bildes - skaistas, burti - lieli. Vakarā...

Pasaka bija it kā par visiem labi zināmo Sniegbaltīti un septiņiem rūķīšiem. Bildes - skaistas, burti - lieli. Vakarā mazmeitiņa palūdza, lai izlasu šo pasaku, lai atnāk miedziņš. Kad sāku grāmatiņu lasīt, liels bija mans izbrīns, ka pasaka sākās apmēram tā - kad mednieks Sniegbaltīti atstāja mežā... Saprotams, ka pirmsskolas vecuma bērnam vajag īsu stāstu, lai viņš nezaudētu uzmanību, vēl jo vairāk pirms miedziņa. Bet nu tik ļoti saīsināt slaveno brāļu Grimmu darbu, manuprāt, ir noziegums. Vai tiešām ir tik sarežģīti izdomāt kādu citu īsu stāstu par kādu citu princesi, citu lāci, citu lauvu utt., nevis, piedodiet, izcūkot zināmās pasakas par Sniegbaltīti, Vinniju Pūku, karali Lauvu, Maugli un citas. Tagad sanāk, ka mazu bērnu uzskata par muļķi, lai gan viņam rodas jautājums: kāpēc tas mednieks to Sniegbaltīti atstāja mežā? Kāds tur vairs miedziņš pēc šādas pasakas, ja jālauza galva, kāpēc tas mednieks tā darīja, jo tā nu galīgi nav parasta parādība – atstāt kādu mežā. Arī lasot citas bērnu grāmatiņas, reizēm šķiet, ka to dažu vārdu vietā tomēr varētu uzrakstīt vismaz sešus loģiskus teikumus, lai bērnam arī valoda attīstītos. Var jau, protams, uzdrukāt skaistas bildes un prasīt par krāsainu kartonu vairākus latus, bet, manuprāt, vajadzētu tam visam pieiet nopietnāk. Tāpēc tomēr aicinu pasaku grāmatu izdevējus un tulkotājus arī pret mazajiem lasītājiem un viņu vecākiem, kā arī mūsu latviešu valodu izturēties ar cieņu.

Blogi