Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tukša vieta ilgi nestāv

Mūsu daudzdzīvokļu māju masīvā pie atkritumu tvertnēm bieži var novērot rosāmies cilvēkus, kuri pēc sava ārējā izskata atgādina bezpajumtniekus. Viņi nenogurstoši izrakņā katru konteineru. Tā kā konteineri ir lieli, palecoties un... 

Jāatzīst – kopš Alūksnes novada dome nesen likvidēja pašu iekārtoto mītni cilvēkiem bez pajumtes O.Vācieša ielas 9.ēkā, šī rosīšanās pie atkritumu tvertnēm kļuvusi nedaudz biežāka. Šonedēļ, ejot pa pilsētu, starp atkritumu tvertnēm Vidus ielā pamanīju zemē sēžam kādu vīrieti un našķojamies ar launagu, kā saturu atkal neņemos komentēt. Bet tas, kā vīrietis abām rokām satverto ēdienu kāri tiesāja, radīja iespaidu, ka todien viņam tā varbūt ir tikai pirmā maltīte... Vīrietim nebija vairāk kā 50 gadu, tādēļ atkal tā pati doma – kādēļ nestrādā? Arī no citiem alūksniešiem ir dzirdēts sakām – kopš likvidēta mītne O.Vācieša ielā, arvien biežāk šādi cilvēki manāmi māju kāpņu telpās. Šobrīd ir vasara, bet kas būs ziemā? Apšaubāmi, ka viņi izmantos pašvaldības radīto iespēju uzturēties nakts patversmē par maksu. Vēl jo vairāk tādēļ, ka ilgāk nekā divus gadus pieraduši par brīvu dzīvot telpās O.Vācieša ielā, kur pašvaldība apmaksāja elektrību, atkritumu izvešanu... Tagad šī māja ir nojaukta, bet – tukša vieta parasti ilgi nestāv. Gan jau ar laiku redzēsim, kādiem mērķiem to atbrīvoja, jo ikdienā tūristu maršruts gar šo parka malu neved.

Blogi