Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Trūkst izpratnes un sapratnes

Ik gadu, iestājoties ziemai, dzirdam cilvēkus sakām, ka ziema atkal pārsteigusi negaidot, jo ceļi netīrīti, ietves nenokaisītas. Man šo teicienu gribētos papildināt - ziemas pārsteidz un iestājas negaidīti arī cilvēku galvās, izpratnē un...

Tā piektdienas pēcpusdienā biju aculieciniece gājējas un autovadītāja nesapratnei. Gājēja metās pāri ceļam, nemaz nedomājot, vai abos virzienos braucošās automašīnas pagūs nobremzēt. Paguva, taču tika raidīti nikni automašīnu skaņu signāli, lamājās gan gājēja, gan šoferis. Lai gan būtu pieticis tik vien kā ar izpratni, ka ir iestājusies ziema. No autovadītāja puses tā būtu izpratne, ka līdz ar ziemas iestāšanos nevar braukt tik ātri un pārliecinoši, jo nepieciešamības gadījumā nevarēs nobremzēt tik strauji, savukārt no gājējas – neskriet pāri gājēju pārejai, skandējot savas tiesības, bet gan pacelt galvu un paskatīties, vai automašīnas, kas tuvojas, paspēs nobremzēt. Sekundes, ko iemantosiet, lai paskatītos, atsvērs vairākus mēnešus, kas tiks pavadīti slimnīcā, var gadīties pat ļaunāk... Jā, protams, gājējiem un šajā gadījumā gājējai ir tiesības šķērsot ielu, bet kam skandēs savas cilvēktiesības, kad dzīvības pašu muļķības dēļ būs zaudētas? Vai savu tiesību pierādīšana svarīgāka par dzīvību? To, ka ziemai neesam sagatavojušies, pierāda arī asiņainā nedēļas nogale. Policija visā Latvijā reģistrējusi vairākus simtus ceļu satiksmes negadījumu, notriekti gājēji, tostarp kāda “driftotāja” dēļ dzīvību zaudējis sešus gadus vecs zēns.

Blogi