Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolas somu pielocīšana

Ir atkal sācies laiks, kad vecāku vaigs arvien vairāk norūpējas, jo tuvojas 1.septembris un jāsteidz pielocīt savu bērnu skolas somas. Lai arī Latvijas Republikas pamatlikums – Satversme - nosaka, ka “ikvienam ir tiesības uz izglītību....

Šobrīd sabiedrībā atkal aktualizējusies diskusija par mācību grāmatu un darba burtnīcu iegādi vecākiem no saviem līdzekļiem. Mācību gada beigās vecākiem pat izsniedz sarakstus, ko pa vasaru jāsarūpē.

Atminos, kad es mācījos pamatskolā, šajā sarakstā nebija nevienas mācību grāmatas, darba burtnīcas tolaik vēl nepastāvēja, bet tāpat apguvām nepieciešamās zināšanas, rakstot parastajās burtnīcās, kladēs vai uz lapām. No mācībām ģimnāzijā gan joprojām grāmatplauktā saglabājusies mācību grāmata ķīmijā, kas bija jāpērk pašiem.

Skolu rīcība, pieprasot vecākiem iegādāties grāmatas, ir prettiesiska, bet no otras puses – kā rīkoties skolām, ja no valsts šogad vienam skolēnam mācību literatūras iegādei paredzēti tikai 3 lati, bet citos gados šī summa ir bijusi vēl mazāka! Savu finanšu artavu grāmatu iegādē sniedz arī skolu dibinātāji – vietējās pašvaldības, tomēr liela daļa nastas joprojām gulst uz vecāku pleciem.

Toties grāmatu izdevējiem šis ir viens no lielākajiem “pļaujas laikiem” gadā, jo tik daudzas lielas un mazas rociņas ver viņu veikalu durvis. Tāpēc es atbalstītu ministrijas iniciatīvu darba burtnīcu (nevis mācību grāmatu) digitalizācijai vai arī kopēšanai, jo tas ļautu vecākiem ietaupīt, bet grāmata tomēr ir jāsajūt, paņemot rokās, šķirot lapas un lasot.

Blogi