Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sirds strīdas ar prātu

Jo dziļāk mežā, jo vairāk koku. Tāda atziņa radās, cenšoties izprast problēmas, kas saistītas ar Karvas HES būvniecību. Uzklausot visas strīdos iesaistītās puses, nav izdevies atrast kopsaucēju. Ar sirdi es atbalstu dabas draugus, jo nav...

Manuprāt, SIA “Patina” varēja īstenot mazāku projektu, nepretendējot uz lielu peļņu. Tomēr šobrīd vairs neko neizšķir tiesas atzinums – būvēts likumīgi vai nelikumīgi. Izlietu ūdeni nesasmelsi – HES ir gatava.

Zaļā enerģija (vējš, saule, ūdens) ir videi nekaitīga, tāpēc tā ir vairāk atbalstāma, nekā kurināmā no zemes dzīlēm izmantošana. Sadedzinot ogles, naftas produktus, dabas gāzi vai kūdru enerģijas ražošanai, ar ogļskābo gāzi tiek piesārņota atmosfēra. Tas ir viens no galvenajiem cēloņiem, kas rada globālo sasilšanu un klimata izmaiņas. Vai atomenerģija ir alternatīva? Kādus draudus tā rada, liecina Černobiļas un “Fukušimas” avārijas un bīstamie radioaktīvie atkritumi Tad kāda enerģija būtu uzskatāma par prioritāti Latvijā?

Joprojām izskan dažādi viedokļi, bet nav dzirdēts, ka to atbalstītāji un pretinieki sēstos pie sarunu galda, lai izsvērtu. Tiesa, doma par vēl vienu HES uz Daugavas līdzinās uzbūvētajai Karvas HES, no kuras kopējā elektroenerģijas tīklā ir mazs ieguvums. Bet vajadzība pēc enerģijas tikai aug, jo neviens nedomā samazināt tās patēriņu.

Blogi