Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Reforma reformas galā

Kopš brīža, kad tauta atlaida nicināto 10.Saeimu un ievēlēja jaunus tautas priekšstāvjus, pagājis drusciņ vairāk nekā pusgads. Sabiedrības nostāja, cik vajadzīgi bija jauni tautas kalpi, nav vienota, bet ir redzams, ka jaunie deputāti...

Sabiedrības nostāja, cik vajadzīgi bija jauni tautas kalpi, nav vienota, bet ir redzams, ka jaunie deputāti strādā vaiga sviedros. Domāju,  nebūs neviena, kurš nebūs dzirdējis izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa skaļos lozungus par izglītības sistēmas maiņu – te par mūzikas skolu un augstskolu likvidēšanu, te pagarinot mācību gadu, te draudoši runājot par skolotāju atlaišanas tēmu.

Ieceru zelta dzīvei ir daudz, un katrs nākamais ministrs ķeras pie darba ar apziņu, ka būs labāks nekā iepriekšējais un patiesībā tie iepriekšējie neko nav sapratuši un situāciju padarījuši kritiskāku. Neesmu izglītības jomas speciāliste un nevaru apgalvot, ka plānotās reformas ir liekas, bet man ir radusies sajūta, ka skolotāji, bērni un arī vecāki ir noguruši no nemitīgām pārmaiņām, skaļiem lozungiem un eksperimentiem. Reizēm pat liekas, ka idejas par krasām pārmaiņām ir tāda kā darbības imitēšana: redziet, es piedāvāju, bet jūs manus pūliņus nenovērtējāt un ieceri noraidījāt. Jo krasākas piedāvātās pārmaiņas, jo skaļāki iebildumi, jo vairāk sabiedrība redz, ka ministrs strādā. It kā strādā... Tajā pašā laikā man ir lielas šaubas, vai izglītības sistēma ir pirmā prioritāte, kur nepieciešamas pārmaiņas. Vai citur viss ir kārtībā? Vai, tikai pēc sava prāta sakārtojot izglītības sistēmu, radīsies uzņēmumi, cilvēki atgriezīsies uz dzīvi dzimtenē un skanēs mazu bērnu smiekli?

Nesen veiktā aptaujā uz jautājumu, vai tagad parakstītos par Saeimas atlaišanu, 36 % aptaujāto cilvēku atbildējuši apstiprinoši, 49 % - noraidoši, bet 15 % šajā jautājumā nav viedokļa. Nedomāju, ka šī Saeima strādā labāk, vien cilvēki zaudējuši ticību jebkādām pārmaiņām... 

Blogi