Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piedāvā neparastu ideju!

Apē nerimst domu apmaiņa pēc tikšanās ar uzņēmēju un rallistu Māri Saukānu. Tā bijusi spilgta un atmiņā paliekoša, turklāt iespējams, ka daži jaunieši ar viņu vēl kopā brauks uz Dakaru. Ir tikai viens noteikums – jāpiedāvā jauna ideja,...

M.Saukāns pats ir īstenojis “nereālu” projektu, izbraucot Dakaras tuksnesi ar elektromobili. Viņš ir pārliecinājies – ja plāno kaut ko ārpus ierastā, daudzi visā pasaulē ir gatavi atbalstīt. Turklāt tuksnesī gūtas atziņas, kurās ir vērts ieklausīties.

“Vai viņi ir gudri?” tā par tuksnesī sastaptajiem cilvēkiem jautāja M.Saukāns. Atbildes dalījās uz pusēm, jo vieni uzskatīja, ka bez skolas (tādu tur nav) un interneta nevar būt gudrs. Turpretim citi sprieda, ka šie cilvēki ir gudri, jo spēj izdzīvot skarbos apstākļos, kur saldūdens pietiek tikai dzeršanai. Par šo gudrību pārliecinājās rallists, kad ar viņa zināšanām nepietika, lai elektromobilis tiktu uz priekšu smalkajās smiltīs. Toties vietējais šokolādes krāsas zēniņš prata parādīt, kā zaļpelēki sīkaugi klājami, veidojot sliedes mašīnas riteņiem. Pateicībai dota nauda zēnam nešķita vērtīga, jo tur vajadzīgāka ir mašīnas karabīne, kas noder tauvu savienošanai un piekabināšanai.
M.Saukāns divas stundas sarunājās ar vidusskolēniem un pēc tam priecājās, cik forši un gudri viņi ir. Laikam ir kādam jāatbrauc un jāierauga, lai arī mēs pamanītu, cik vērtīgs ir pats un apkārtējie. Sevis “svēršanai” noder pārbaudījums, kādu izturēja rallists Dakaras tuksnesī. Bet var arī tepat izgatavot parastu soliņu, toties tādu, kāds vēl nekad un nekur nav redzēts.

Blogi