Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Patiesība ir tur ārā...

Dzīvē ir dažādas situācijas. Mēs to ļoti labi zinām! Dzīvē ir arī līdzīgas situācijas, arī to mēs zinām. Bet vai aizdomājamies, ka viena nianse, kaut niecīga, ļoti līdzīgās situācijas var mirklī pārvērst par atšķirīgām? Viens apstāklis,...

Viens apstāklis, viens pagrieziens vai viens pateikts vārds var krasi mainīt līdzīgās situācijas par atšķirīgām. Līdzīgi kā sinonīmu rindā – blakus esošie vārdi atšķiras ar papildkomponentu, ar niansi, piemēram, balts un sniegbalts, bet tālāk esošie atšķiras aizvien vairāk, piemēram, pelēkbalts, pelēcīgs, pelēks. Līdz pēdējais vārds sinonīmu rindā var kļūt par pirmā vārda antonīmu. Vai vārdi “balts” un “pelēks” ir līdzīgi? Protams, ka nav! Bet tie taču atrodas vienā sinonīmu rindā! Nu, re, arī situācijas un problēmas, lai cik līdzīgas arī pirmajā brīdī šķiet, var krasi atšķirties.  Un to zina tikai tas, kurš ir iedziļinājies! Ar šo es vēlējos teikt, ka patiesība bieži vien dažādās situācijās ir pa vidu. Nav melns un balts, bet ir nianses. Svarīgas nianses! Protams, ir destruktīvas situācijas. Piemēram, ka Alūksnes Lielās Ezera ielas skvērā ir bojāti Ziemassvētku rotājumi, tas nenoliedzami ir destruktīvi. Bet atkal mēs nezinām nianses. Vai huligānisms ir vienkārši sabiedriskās kārtības noteikumu pārkāpšana, kurā izpaužas klaja necieņa pret sabiedrību, vai zem tā slēpjas uzmanības trūkums vai nelietderīga laika pavadīšana? Mēs nezinām, mēs redzam tikai sekas!  Un, protams, ir radošas situācijas, pacilājošas un priecējošas, piemēram, Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas audzēkņu sniegtais klasiskās mūzikas koncerts par brīvu.

Blogi