Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pamācīs risināt problēmas

Lai sagatavotu skolēnus dažādiem dzīves pārbaudījumiem, Londonas skolās tiks ieviests jauns mācību priekšmets. Tajā bērniem mācīs pārvarēt dzīves grūtības un zaudējumus. Jaunā mācību programma ieviesta saistībā ar bažām, ka britu bērni...

Šī doma man ļoti iepatikās, un sāku prātot, vai arī Latvijā nebūtu interesanti ko tādu ieviest. Noderīgi tas būtu viennozīmīgi. Vien atšķirība tā, ka mūsu bērni neaug kā siltumnīcā un jau kopš bērnības redz ģimenes dzīves problēmas. Mūsu bērni zina, kā ir, kad nav darba un jāpārtiek no pavisam niecīgām naudas summām; zina, kas ir darbs, un jau kopš mazotnes palīdz vecākiem  saimniecības darbos. Tikai mazai saujiņai ģimeņu visas dzīves jomas ir sakārtotas un problēmu nav. Mūsu bērniem vajadzētu mācīt, kā risināt problēmas. Lai nav skolotājiem jāvelta rupji vārdi, kas dzirdēti vecāku savstarpējās sarunās; lai nav jāiekausta klasesbiedri, jo iekaustīšana ģimenē ir norma; lai pēc kārtējās vecāku ballēšanās skolas solā nav jāguļ, jo mājās nevienu neinteresē, kādas būs tavas sekmes. Lielā daļā ģimeņu tāda dzīve ir realitāte un bērni nezina, kā tikt ar to galā. Reti kurā skolā ir psihologs, kurš varētu dot padomu un palīdzēt. Tāpēc šāda mācību programma dzīves pārbaudījumiem bērnus stiprinātu, darītu dzīvesgudrus un neliktu viņiem justies nolemtiem. Un varbūt kādreiz beigtos riņķa dancis, kas sākas ar vārdiem “tādiem vecākiem dzimst tādi bērni”.

Blogi