Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nauda un zināšanas

Ar saviļņojumu un rudens ziediem rokās ir sagaidīts šā mācību gada sākums, kas sev līdzi nes jaunus satraukumus, pārmaiņas, prieku un zināšanas. Gatavojot materiālu par mācību gada sākšanos laikrakstam, bija patīkami vērot, kā līdzi...

Šobrīd valstī raisās daudz diskusiju par bezmaksas izglītību un to, cik tā maksā. Manuprāt, ir lietas, kas tomēr vienmēr ir jāsarūpē pašiem vecākiem saviem bērniem, un nevar gaidīt, prasīt no valsts, pašvaldības, jo – tas tomēr ir tavs bērns, piemēram, apģērbu, rakstāmpiederumus. Cits jautājums ir par to, ka mācību grāmatām un darba burtnīcām gan būtu jābūt iegādātām tikai par valsts līdzekļiem, lai vecākiem par to nav jāmaksā. Tam būtu jābūt tikpat pašsaprotami kā tam, ka darba algas pedagogiem maksā valsts. Atzinīgi novērtējamas tās skolas, kas ar projektiem vai citādi guvušas līdzekļus, lai iegādātos skolas inventāram slēpes, slēpju zābakus, jo tie ir ļoti dārgi, bet mazās kājiņas aug ātri. Pats galvenais, ko vēlētos – lai visas šīs diskusijas, cik kas maksā un kādēļ, neaizēno pašiem skolēniem vēlmi iegūt zināšanas, jo tas izglītības procesā ir vissvarīgākais. 

Blogi