Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mūsu paliek mazāk...

Centrālā statistikas pārvalde (CSP) šonedēļ publiskoja provizoriskos datus par pērn veikto tautas skaitīšanu. Skaitliski joprojām esam virs diviem miljoniem – tā būtu priecīgā ziņa, lai gan šis “virs” šobrīd ir ļoti neliels: 2 067...

Skaitliski joprojām esam virs diviem miljoniem – tā būtu priecīgā ziņa, lai gan šis “virs” šobrīd ir ļoti neliels: 2 067 887 iedzīvotāju. Manuprāt, ļoti satraucošs fakts ir tas, ka iedzīvotāju skaits valstī ir samazinājies par 13 procentiem kopš iepriekšējās tautas skaitīšanas 2000.gadā, turpinot iedzīvotāju skaita samazinājumu jau kopš 1989.gada, kad arī desmit gadu laikā iedzīvotāju skaits samazinājās par 10,9 procentiem. CSP norāda, ka pēdējo 10 gadu laikā iedzīvotāju skaita samazinājums noticis gan iedzīvotāju dabiskās kustības (mirušo skaitam pārsniedzot jaundzimušo skaitu), kā rezultātā esam zaudējuši 119 000 iedzīvotāju, gan starptautiskās migrācijas ietekmē, kā rezultātā valsts zaudējusi 190 000 cilvēku. Starp viņiem lielākā daļa ir to, kam bērni dzimst ārzemēs un diemžēl Latvijas skolu sliekšņiem pāri nekāps. Nelabvēlīgo demogrāfisko procesu rezultātā notiek arī strauja sabiedrības novecošanās. Pēdējo 10 gadu laikā bērnu skaits visstraujāk samazinājies Vidzemē – par 44 procentiem! Bet, ja turpināsim slēgt skolas, tad pagasti vēl ātrāk paliks tukšāki, tādēļ, manuprāt, vismaz sākumskolas klašu izglītību būtu jāļauj bērnam iegūt pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai. Tikpat satraucoši ir arī tas, ka Alūksnes novadā vien pēdējā gada laikā kļuvis par 237 iedzīvotājiem mazāk, atsevišķas agrāk apdzīvotas vietas pagastos nu ir izmirušas. CSP publiskotie dati tagad tiks plaši apspriesti sabiedrībā, bet ir ļoti grūti tagad vairs ko mainīt, jo – ja nav cilvēka, nav nekā.

Blogi