Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mazo lietu varoņi

Esmu atgriezusies pēc septiņu mēnešu prombūtnes Polijā, kur guvu pieredzi Eiropas brīvprātīgo darbā. Nekad nebiju domājusi, ka būs tik grūti atgriezties, jo viegli būt varonim citur. Ir viegli augt, sevi izaicināt, pierādīt, iepazīt, jo,...

Nekad nebiju domājusi, ka būs tik grūti atgriezties, jo viegli būt varonim citur. Ir viegli augt, sevi izaicināt, pierādīt, iepazīt, jo, svešumā esot, tu cīnies ar ko lielu. Grūtāk ir tad, kad heroisms jāizrāda ikdienas dzīvē. Vislabāk to sapratīs smēķētāji. Kad cilvēks atmet smēķēšanu, viņš kļūst par varoni. Tā ir izcīnīta cīņa ar sevi. Viņam ir spēks, viss ir jauns. Un tad nāk ikdiena. Dienu pēc dienas ir jāspēj atkal būt varonim, bet rutīna ir nepatīkama dāma, kura visus dursta ar mazītiņu adatu. Dursta, līdz izdur caurumu.

Tā nu arī man ir grūti būt ikdienas varonim. Man ir grūti atgriezties pavisam no citas dzīves. Tā vairs nav milzīgā Varšava, kurā es brīvi varēju darīt jebko, jo man tur nebija vēstures. Ir tik patīkami būt tādai tukšai lapai un pazust lielpilsētā.

Kad mums jāatgriežas, šķiet, ka esam pievīluši kāda cerības. Nav līdzi tādu kastīšu, kuras atverot varētu teikt: redz, šajā kastītē man ir čupa naudas, šajā - mans izredzētais/izredzētā, šajā – bērns, bet auto atnāks pa pastu.

Jāatzīstas, ka man ļoti gribētos vēl pabūt svešumā. Izjust to brīvību, kad tavas grūtības ir tikai tavas. Kad zini, ka vari kļūdīties un tas tevī nerada nemieru. Mums ir nepieciešams būt varoņiem gan ekstraordinārās, gan ikdienas lietās. Tu esi šīs ikdienas varonis arī tad, kad, piemēram, ved bērnu uz bērnudārzu, labi satiec ar saviem radiniekiem vai novāc dilles dārzā. Itin nekas šajā dzīvē nav kļūda. Ir tikai iespējas. Bet, liekot sevi kastītēs, var vienkārši pārlūzt.

Blogi