Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Maksa par visdārgāko

Ir norises, kurās mēs savā mazpilsētā it nemaz neatpaliekam no valsts vispārējām tendencēm. Šoreiz paralēles varam vilkt ar darbnespējas lapu izsniegšanu. Tas, cik tās pamatoti vai nepamatoti katrā gadījumā izsniegtas, paliek uz medicīnas...

Veselība ir dārgākais, kas cilvēkam ir. Uzskatu - par visu, par ko cilvēks melo, viņš agrāk vai vēlāk kaut kādā veidā tiek sodīts, bet tad vairs nav cilvēka varā to ietekmēt. Tādēļ īpaši ar tik nopietnu lietu kā veselība pārgalvīgi jokoties nevajadzētu, bet te laikam vietā ir teiciens, ka naudas dēļ liela daļa cilvēku ir gatavi uz visu. Negribas arī ticēt, ka mēs, latvieši, esam tik “slimīgi”, kā par to liecina Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras dati, jo – izrādās, ka pagājušajā gadā Latvijā slimības pabalstiem izlietots vairāk līdzekļu nekā bezdarbnieku pabalstiem! Ja 2011.gadā izdevumi bezdarbnieku pabalstiem bija 43,7 miljoni latu, tad slimības pabalsta izmaksai - 53,3 miljoni latu! Šobrīd valstī ir pat izveidota darba grupa, lai novērstu nepamatoti ilgstošu darbnespējas lapu izsniegšanu un veiktu grozījumus normatīvajos aktos. Reālu priekšlikumu vēl nav, jo ir vajadzīgas lielas izmaiņas, lai panāktu vēlamo rezultātu. Atklāts paliek arī jautājums, vai tas izdosies, jo daudzi ir ieinteresēti turpināt ierasto kārtību.

Blogi