Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvieša pašpārliecība

Mums katram 18.februārī būs jāizdara izvēle, iet vai neiet uz referendumu, lai veiktu grozījumus Latvijas pamatlikumā. Daudzi atzīst, ka referendumā nepiedalīsies, jo: lai Satversmes grozījumi par valsts valodas statusa piešķiršanu...

Daudzi atzīst, ka referendumā nepiedalīsies, jo: lai Satversmes grozījumi par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai stātos spēkā, referendumā par tiem ir jānobalso vismaz pusei no visiem Latvijas balsstiesīgajiem iedzīvotājiem jeb 771 350 pilsoņiem. Tik daudz parakstu “par” taču nesavākšot, tādēļ neesot vērts iet uz referendumu un tērēt laiku! Bet – ja nu latvieša pašpārliecība izrādās kļūdaina un tomēr savāc gan? Vienmēr katrai lietai vajag izvirzīt vairākas hipotēzes, nevis tikai vienu, tāpēc es noteikti iešu, lai paustu savu nostāju pret Satversmes grozījumu ierosināšanu. Man tikai nav saprotams, kā “Saskaņas centra” deputāti, kuri ir ievēlēti Saeimā un rudenī deva svinīgo solījumu, zvērēja Latvijas tautas priekšā būt uzticīgi Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, pēc tam parakstījās par referenduma ierosināšanu, lai Latvijā arī krievu valodai piešķir valsts valodas statusu! Tā ir divkosība, melošana Latvijas tautai, tomēr, atrunājoties ar demokrātiju un cilvēktiesībām uz aizklātumu, Centrālā vēlēšanu komisija iedzīvotājiem neatklās šo deputātu vārdus.  
Latvijas politiķi pirms referenduma plāno uzstāties krievu medijos, lai skaidrotu latviešu valodas  nozīmi nacionālas valsts pastāvēšanā. Uzskatu, ka vēl lielākas pūles viņiem būtu jāvelta, lai atsevišķiem saviem tautiešiem skaidrotu lietas būtību, ja jau līdz tam neatkarīgā Latvijā esam nonākuši, pretējā gadījumā būs tādi latvieši, kas savu izvēli “par” izdarīs nezināšanas dēļ. 

Blogi