Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kur paliek pieklājība?

Apmeklējot koncertus vai teātra izrādes, mani kaitina cilvēki, kuri neievēro elementāras pieklājības normas – izslēgt telefonu, nesarunāties pasākuma laikā un nestaigāt iekšā ārā, kamēr nav beidzies priekšnesums. Neviens tevi nav spiedis...

Tās parāda ne tikai cilvēka inteliģences līmeni, bet arī attieksmi pret citiem. Par to aizdomājos, apmeklējot Alūksnes novada pašvaldības komitejas sēdes. Vērojot deputātu uzvedību, tā arī nesapratu – vai šie cilvēki par pieklājības normām neko nav dzirdējuši vai arī uzskata, ka sanākušie nav pelnījuši cieņpilnu attieksmi pret sevi. Iezvanoties telefonam, nevienu netraucē atbildēt uz zvanu, lai gan tieši tobrīd kāds stāsta par savu problēmu. Tas netiek uzskatīts par šķērsli, lai padiskutētu skaļi par citiem jautājumiem. Dažbrīd visatļautība sasniedz tādu pakāpi, ka sēde līdzinās čalošanai tirgus laukumā. Var jau būt, ka, kļūstot par pašvaldības iedzīvotāju likteņa lēmējiem, rodas sajūta, ka esi pārāks par citiem un pieklājības normas uz tevi neattiecas. Iespējams, attieksme pret šīm lietām ir tik vieglprātīga, ka sēdēs jūties kā atnācis uz neformālu ballīti draugu lokā. Tādā gadījumā nav brīnums, ka nevienu neinteresē cilvēki, kas uz šo sēdi nākuši nevis prieka pēc, bet gan risināt kādu problēmu. Atliek cerēt, ka uzvedība sēdēs neatspoguļo deputātu kopējo attieksmi pret vēlētājiem. Pretējā gadījumā esam ievēlējuši cilvēkus, kurus neuztrauc iedzīvotāju rūpes un kuri neuzskata par vajadzīgu izrādīt citiem kaut elementāru cieņu.

Blogi