Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kad sirds kūleņus met...

Lai gan rītdiena, 14.februāris, kalendārā nav sarkani iekrāsots datums, tā būs pati sārtākā, sirsnīgākā un arī saldākā diena gadā. Rīt lielā pasaules daļā un tostarp Latvijā tiks svinēta Valentīna diena jeb mīlestības svētki. Var jau...

Var jau saraukt pieri grumbās un teikt, ka tie nav latviski svētki un nav jāsvin, bet mīlestības nekad nevar būt par daudz un diena, kad ar to dalīties, izteikt un atklāt ir visnotaļ pozitīvi vērtējama. Domāju, ka reti kurš man nepiekritīs un teiks, ka mīlestības var būt par daudz. Lai arī katram ir sava vēlamā mīlestības forma un tās izpausmes, tomēr ikviens dziļi sirdī vēlas būt mīlēts un vēlamies mīlēt arī paši. Un gluži kā mīlestība, kas var būt dažāda, arī mīlestības svētku tradīcijas dažādās valstīs atšķiras. Tā, piemēram, angļi un amerikāņi dāvina ar roku rakstītas kartītes, itāļi dāvina saldumus, franči sacer četrrindes, somi dāvina jebko, kas ir sirds formā, savukārt japāņi sacenšas par skaļāko mīlestības apliecinājumu un nebaidās kāpt uz tiltiem, kur izkliedz mīlestības vārdus savai mīļotajai. Kādas ir latviešu tradīcijas šajā dienā, neviens nav pētījis, tomēr no saviem novērojamiem varu teikt, ka svētki tie ir. Ar ziediem, ar dāvanām, ar saldumiem, ar vakariņām. Jāatzīst gan, ka spilgtākās šīs dienas svinēšanas atmiņas man saistās ar skolas laikiem, kad skolas telpas bija dekorētas sarkanām sirdīm, visi ģērbās sarkanās drēbēs un ēda kaut ko sarkanu. Tagad šiem svētkiem man ir cita vērtība un atzīmēju tos bez ārišķībām. Daudz svarīgāka ir mīlestība. Viss, kas šajā dienā tiek darīts, ir ar mīlestību un labām domām, sajūtām apvīts. Un paust mīlestību var ne tikai otrajām pusītēm, bet arī saviem vecākiem, bērniem, māsām, brāļiem un tuvākajiem draugiem. Samīļosim rīt savus mīļos un veltīsim mīlestības vārdus!

Blogi