Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā paveikt absurdu

 Gribu atgādināt dažas pamatlietas, kas skar mūsu apņēmību nosargāt latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu Latvijā un mūsu oponentu vēlmi izkaulēt kādas „īpašas” tiesības viņu „dzimtajai valodai”, līdz pat otras valsts valodas statusam....

Tā ir provokācija no to pilsoņu puses, kuri raujas pie varas, izmantodami visus līdzekļus, ieskaitot demagoģiju un atsaucoties uz falšu demokrātiju. Augsti mācīti konstitucionālo tiesību eksperti, juristi norādījuši uz šīs akcijas prettiesiskumu, Valsts prezidents vērsis uzmanību, cik šis pasākums ir absurds pēc būtības, tas ir pat pielīdzināts balsojumam, kas vestu pretī Latvijas valsts izbeigšanai. Tas ir absolūti pašsaprotami, ka vienīgā Latvijas valsts valoda ir un tai vienmēr ir jābūt latviešu valodai. Tas ir tāpat kā elpot. Politikā var vienoties par dažādiem kompromisiem, bet ir lietas, par kurām nevar būt kompromisu, un valodas jautājums ir viens no tiem, tāpat kā valsts suverenitāte un teritorijas nedalāmība. Jo tikai Latvijā mēs varam kopt un attīstīt savu valodu, savu kultūru un tautu.

Tie ir meli, ka Latvijā uz līdztiesīgiem pamatiem iespējams pastāvēt divām valsts valodām. Nenovēršami, ka, pieņemot šādu plānu, mūsu zemi un tautu rusificēs un palēnām nonāks līdz krieviskai Latvijai, ne vairs latviskai, kā bija paredzējuši tie, kuri cēla šo valsti, un kā vēlas pašreizējais tautas vairākums. Ierosinātais referendums ir pilnīgā pretrunā mūsu Satversmes garam un būtībai. Lai nākotnē neatkārtotos līdzīgas nejēdzības, ir pēc iespējas ātrāk jāpieņem Satversmes grozījumi, nosakot, ka ir negrozāmi panti par vienīgo valsts valodu, par teritorijas nedalāmību. Tā tam ir jāpaliek mūžīgi mūžos.

Es parakstīju Nacionālās apvienības sagatavoto pieteikumu Satversmes tiesai par referenduma atcelšanu kā neatbilstošu Satversmei, kā nelikumīgu. Man nav ne mazāko šaubu, ka tas tā ir, ka nav pieļaujamas spekulācijas par demokrātiju, ko mēs it kā ievērojam, ļaujot balsojot Latvijas pilsoņiem paust savu viedokli referendumā. Tā ir pārprasta demokrātija, tas ir pazemojoši latviešiem un viņu pašcieņu aizskaroši, un pēc būtības aplami. Var jau teikt, ka par vēlu, bet ir jāizmanto pilnīgi visas iespējas, kaut vai teorētiskas, lai novērstu nejēdzību, kura mums izmaksās vismaz 2 miljonus latu.  Zīmīgi, ka pretimstāvēšana atkal notiek vēsturiskās atceres barikāžu dienās. 30 deputātu pieteikums Satversmes tiesai par prettiesiska referenduma atcelšanu, ja vēlaties, ir vēl viena barikāde pret apdraudējumu latviešu valodai. Arī mums jālieto visi iespējamie līdzekļi, lai nostiprinātu Latvijā latviešu valodu. Protams, referendumā mēs pārliecinoši uzvarētu, taču tā būtu politiska uzvara, īslaicīgs gandarījums, kas nenozīmē, ka mūsu pretinieki liksies mierā un nealktu pēc revanša. Jau tagad viņi apkopo spēkus jauniem referendumiem. Turpretī ja tā būs tiesiska uzvara, tad  ilgtermiņā liegtu un atņemtu vēlēšanos graut Latvijas valsti pašos pamatos. Tā būtu uzvara ar garantiju.
Bet, ja tiesa lems, ka referendums ir jārīko, tad visi būsim aktīvi un pildīsim savu pilsoņu pienākumu pret šo valsti, pret saviem bērniem un viņu tiesībām savā zemē runāt latviešu valodā. Tad mēs visi piedalīsimies referendumā, un mūsu balsojums būs – „PRET” krievu valodu kā otru valsts valodu!

Blogi