Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Darba devējiem tagad ir vienkāršāk pārsūdzēt, viņuprāt, nepamatotus VDI lēmumus

Viens no tipiskākajiem jautājumiem, ko uzdod darba devēji, konsultējoties Latvijas Darba devēju konfederācijas Vidzemes reģiona konsultāciju centrā Valmierā, skar iespēju pārsūdzēt Valsts darba inspekcijas (VDI) lēmumus gadījumos, kad...

Līdz šim pārsūdzības bija ļoti ilgs process, jo tās skatīja jau tā noslogotās administratīvās tiesas. Taču saskaņā ar pieņemtajiem grozījumiem tagad VDI lēmumi ir pārsūdzami rajona tiesās vispārējā kārtībā, kas tiesvedību šajās lietās padara iespējami ātru un vienkāršu. Sūdzības iesniegšanas termiņš tiesā ir tikai desmit darba dienas, bet apelācijas sūdzības iesniegšanas termiņš ir desmit darba dienas līdzšinējo 30 dienu vietā.

Darba devējiem, iesniedzot sūdzību tiesā, savā iesniegumā jānorāda:

1) tās tiesas nosaukums, kurai adresēta sūdzība;

2) sūdzības iesniedzēja vārds, uzvārds un dzīvesvieta, bet juridiskajai personai – nosaukums, reģistrācijas numurs un juridiskā adrese. Ja sūdzību iesniedz juridiskās personas pilnvarots pārstāvis, jānorāda arī šī pārstāvja vārds, uzvārds un dzīvesvieta vai adrese, kurā persona sasniedzama;

3) lēmums, par kuru tiek iesniegta sūdzība;

4) kādā apjomā lēmums tiek pārsūdzēts un kā, pēc iesniedzēja domām, izpaužas lēmuma nepareizība;

5) sūdzības iesniedzēja prasījums;

6) lūgums tiesai;

7) sūdzības sastādīšanas laiks.

Sūdzībai jāpievieno pierādījumi, kuru dēļ darba devējs uzskata, ka lēmums nav pamatots.

Tai pašā laikā grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā arī paredz, ka darba devējs nevarēs – kā līdz šim teorētiski tas bija iespējams – izvairīties no soda uzlikšanas, novilcinot „noilguma” periodu. Iepriekš kodekss paredzēja, ka sods jāuzliek četru mēnešu laikā no pārkāpuma izdarīšanas dienas, bet dažos gadījumos uzņēmēji, aizbildinoties ar slimību un citiem iemesliem, šo termiņu novilcināja līdz brīdim, kad sodu vairs nebija iespējams piemērot. Tagad šādas iespējas vairs nav, jo gadījumā, ja lieta par administratīvo pārkāpumu ir ierosināta, pierādījumi obligāti jāsavāc un lēmums jāpieņem viena mēneša laikā. Savukārt lietu ierosināt drīkst pusgada laikā pēc pārkāpuma ierosināšanas. Balstoties uz šiem noteikumiem, negodprātīgiem uzņēmējiem būs daudz grūtāk izvairīties no soda, taču arī VDI vairs nevarēs vilcināties ar lēmuma pieņemšanu.

Līdzās skaidrākai soda piemērošanas un pārsūdzības kārtībai pozitīvi vērtējams tas, ka VDI tagad ir iespēja pēc savas iniciatīvas atcelt uzlikto sodu, ja konstatēta nopietna kļūda lēmuma pieņemšanas procesā.

Ja jums radušies jautājumi vai neskaidrības par šo vai citiem darba tiesību un darba aizsardzības tematiem, jūs varat bez maksas vērsties LDDK reģionālajā konsultāciju centrā Valmierā, Garā ielā 7, 206.kabinetā. Varat arī sazināties ar konsultantu, zvanot pa tālruņiem 64233448 un 28610420 vai sūtot e-pastu uz [email protected].

Latvijas Darba devēju konfederācijas reģionālo konsultatīvo centru darbība tiek nodrošināta Eiropas Savienības  Sociālā fonda projekta „Darba attiecību un darba drošības normatīvo aktu praktiska piemērošana nozarēs un uzņēmumos” 1. aktivitātes „Darba devēju konsultatīvo centru izveide plānošanas reģionos un informācijas sniegšana darba devējiem par darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības normatīvo aktu praktisku piemērošanu” ietvaros.

Blogi