Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atkal reformu priekšā

Alūksnes un Apes novadu iedzīvotāju, mediķu un pašvaldību politiķu domas pēdējās nedēļās ir pārņēmusi ziņa par iespējamām reformām Alūksnes slimnīcā. Bažas radušās, jo Veselības ministrija izveidojusi veselības aprūpes attīstības plānu...

Pozitīvā ziņa ir tā, ka līdz brīdim, kad par šo plānu galīgo lēmumu pieņems Saeima, vēl ir iespēja attīstīt diskusiju un argumentēti pierādīt, kādi medicīniskie pakalpojumi vajadzīgi Alūksnes, Apes un arī citu kaimiņu novadu iedzīvotājiem Alūksnes slimnīcā. Pierādīt un pārliecināt, ka arī šeit vēl tomēr dzīvo iedzīvotāji, kam vajag medicīnisko palīdzību 24 stundas diennaktī, un ka ģeogrāfiski Latvijas karte nebeidzas aiz Siguldas. Absurdi ir tas, ka mediķiem ir jātērē laiks, lai to visu atkal pierādītu – to viņi labāk varētu veltīt pacientu ārstēšanai. Protams, paredzot mūsu visu nākotni līdz 2018.gadam, jāņem vērā arī demogrāfiskā situācija un citi objektīvi rādītāji, tomēr uzreiz raisās pretjautājums – ko valsts pēdējos gados ir darījusi, lai veicinātu darba vietu rašanos reģionos, jauno ģimeņu neaizplūšanu no Rīgai attālākām pilsētām un pagastiem uz centriem vai ārvalstīm, lai šeit būtu vēl vairāk cilvēku, kam vajag arī vietējo slimnīcu?! Lielākā daļa Saeimas politiķu, nokļūstot starp 100 deputātiem, domā tikai par savu pašlabumu, aizmirstot, ko solījuši tautai, un nonākam līdz absurdam, kad ar cirkuli Latvijas kartē velk apļus, lai nolemtu, kur būt vai nebūt slimnīcai.

Blogi