Slimnīcai uzdāvina 3000 eiro 1

Trešdien Ottendorfas Lauvu klubs no Vācijas uzdāvināja Alūksnes slimnīcai 3000 eiro lielu naudas dāvinājumu, ko slimnīca varēs tērēt pēc saviem ieskatiem. Arī iepriekš slimnīca saņēmusi atbalstu no šī Lauvu kluba.

“Pirmo reizi mēs te bijām 1999.gadā. Savā klubā mēs domājām, ka būtu kādam jāpalīdz, bet nezinājām kā un kur to darīt. Tad kad vēl biju mazs bērns, man kartē bija iezīmētas trīs vietas, kurās kādreiz dzīvē gribētu nonākt – Igaunija, Latvija un Lietuva. Ilgu laiku to nebija iespējams izdarīt mums visiem zināmu iemeslu dēļ, bet 1996.gadā, kad biju kluba prezidents, tad teicu, ka man beidzot ir iemesls atbraukt uz kādu no šīm vietām un izdarīt kaut ko labu. Latvija bija tikko izcīnījusi brīvību un problēmu pietika, lai uzbūvētu visu to, ko tagad redzam. Tajā laikā Latvijā bija četri Lauvu klubi – divi Rīgā, Liepājā un Alūksnē. Tā kā mūsu pilsēta ir tikpat liela kā Alūksne, tad mēs nolēmām, ka Alūksne varētu būt tā vieta, kur mēģināsim nokļūt un palīdzēt. Aizbraucām uz pilsētās domi un toreizējais pilsētas mērs Ventis Mikuda mūs atveda uz slimnīcu. Mēs redzējām, ka te ir ļoti daudz izdarīts, bet arī mēs varam palīdzēt. Kopumā te esam bijuši četras reizes. Redzam, ka jums ir tikusi diezgan liela nauda no Eiropas fondiem un iespējams jums mūsu naudu nemaz nevajag, bet mēs esam savākuši 3000 eiro, lai tomēr izpildītu savu vēlmi palīdzēt,” pauda dāvinājuma iniciators Hermanns Gerkens.

Saņemot dāvinājumu slimnīcas vadītāja Maruta Kauliņa pauda pateicību un prieku par dāvāto atbalstu. “Naudu izmantosim rezektoskopa iegādei, ar ko ķirurgi operē un ārstē vīriešu problēmas. Uz slimnīcu regulāri brauc urologs, kurš pieņem pacientus, un ir gatavs arī operēt,” klāstīja M.Kauliņa. Tam sekoja slimnīcas apskate un viesi no Vācijas atzina, ka Alūksnes slimnīca izskatās labi un ir mūsdienīga. Viņi vien uztraucās, kāda būs slimnīcas nākotne, jo arī Vācijā dažās slimnīcas ir slēgtas. Kritiskākās laiks mums bija 2009.gads, kad valstī bija ekonomiskā krīze un tika aizvērtas desmit šāda veida slimnīcas. Mēs pierādījām, ka esam vajadzīgi, jo tepat ir armijas daļa un atrodamies pašā valsts pierobežā un arī iedzīvotājiem esam vajadzīgi,” atzina M.Kauliņa. Pēc viesošanās slimnīcā viesi devās uz Alūksnes bērnu un jauniešu centru, kur sadarbība jau ir vairāku gadu garumā un pat organizētas kopējas nometnes abu pilsētu bērniem.

Savukārt dienas pirmajā pusē Alūksnes Lauvu klubs uzdāvināja Sociālās aprūpes centram “Alūksne” piecas koka gultas. Gultu kopējās izmaksas – 400 lati. Arī šī iestāde Lauvu kluba atbalstu nesaņem pirmo reizi. SAC “Alūksne” vadītāja Rasma Muceniece atzīst, ka jaunas gultas bijušas ļoti nepieciešamas. “Paldies, ka Lauvu klubs atbalsta mūs. Iepriekš saņēmām veļas mazgājamās mašīnas un veļas žāvētājus, plīti, arī galdus un krēslus,” pauda R.Muceniece.

Komentāri 1

pacients

Palātās žalūzijas būtu nopirkuši, vismaz saulainajā pusē. Bet vāciešiem PALDIES.

pirms 4 gadiem, 2013.07.30 22:56

Vietējās ziņas